Magnussen i Hulkenberg pozostaną w Haasie na sezon 2024

Stajnia z Kannapolis zgodnie z zapowiedziami przedłużyła umowy w trakcie letniej przerwy.
24.08.2310:22
Mateusz Szymkiewicz
1212wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Haas potwierdził zawarcie nowych kontraktów na sezon 2024 z Kevinem Magnussenem oraz Nico Hulkenbergiem.

Stajnia z Kannapolis od wielu tygodni deklarowała chęć dalszej współpracy z aktualnym składem kierowców. Magnussen reprezentował barwy Haasa w latach 2017-2020, by po rocznej przerwie na starty w IMSA wrócić do stawki jako następca Nikity Mazepina. Z kolei Hulkenberg przejął w tym roku kokpit Micka Schumachera, wcześniej przez trzy sezony pełniąc funkcję rezerwowego zawodnika Astona Martina.

Po dwunastu wyścigach sezonu 2023 wyżej sklasyfikowanym kierowcą jest Hulkenberg, który z dorobkiem dziewięciu punktów plasuje się na czternastej pozycji w tabeli. Z kolei Magnussen jest osiemnasty mający dwa punkty za finisze w czołowej dziesiątce w Dżuddzie oraz Miami.

Jestem oczywiście bardzo szczęśliwy mogąc kontynuować relację z Haasem - powiedział Kevin Magnussen. Mój powrót w 2022 roku był bardzo niespodziewany i choć tegoroczne mistrzostwa nie przebiegają tak jak na to liczyłem, wciąż byłem w stanie dojeżdżać w punktach i prezentować potencjał pakietu. Przed nami jeszcze wiele występów, a także pracy, by zrozumieć VF-23 i wyeliminować słabe strony przed sezonem 2024. Wielkie podziękowania dla Gunthera Steienra oraz Gene Haasa za możliwość dalszych startów w dyscyplinie, którą kocham.

Miło jest mieć tak klarowną sytuację na bardzo wczesnym etapie sezonu, mogę już skupić się w pełni na wyścigach oraz dalszych postępach - dodał Nico Hulkenberg. Starty dla zespołu przynoszą mi dużo przyjemności i wspólnie z Gene oraz Guntherem mogę dzielić swoją pasję do wyścigów. Wspólnie rywalizujemy w bardzo wyrównanym środku stawki i nie mogę się doczekać sezonu 2024, do którego przystąpimy po wspólnych postępach.