Sargeant: Nie obawiam się konkurencji Schumachera i Vestiego

Kierowcy związani z Mercedesem łączeni są z miejscem Amerykanina w Williamsie.
24.08.2321:58
Mateusz Szymkiewicz
379wyświetlenia
Embed from Getty Images

Logan Sargeant przyznaje, że nie obawia się utraty posady w Williamsie na rzecz Micka Schumachera lub Frederika Vestiego.

Amerykanin jest jednym z trzech tegorocznych debiutantów i po dwunastu eliminacjach wciąż oczekuje na pierwsze punkty w karierze. Mimo wsparcia ze strony zespołu, media coraz częściej spekulują na temat dalszej przyszłości zawodnika w Williamsie.

Z miejscem u boku Alexandra Albona łączony jest duet powiązany z Mercedesem - Mick Schumacher oraz Frederik Vesti. Niemiec pełni w tym roku funkcję trzeciego kierowcy stajni z Brackley, natomiast Duńczyk jest jej juniorem i w tegorocznym sezonie F2 plasuje się na pozycji wicelidera.

Logan Sargeant zapytany przed Grand Prix Holandii o plotki łączące Schumachera i Vestiego z Williamsem, odpowiedział: Wydaje mi się, że taka jest F1, tutaj zawsze trzeba mierzyć się z presją. Nie ma znaczenia jaką zajmujesz pozycję i z jakim zespołem jesteś związany. Kluczowe są osiągi. Wszyscy to rozumiemy. Ostatecznie to zadecyduje o ocenie, kluczowe będą osiągi oraz moje postępy. Mam tego świadomość. Poprawa jest moim zmartwieniem, muszę znacznie poprawić się względem pierwszej połowy sezonu.

22-latek dopytany, co musi zrobić, by zabezpieczyć nowy kontrakt z zespołem, dodał: Po prostu muszę pracować nad sobą i tak długo jak będę to robił, powinno być dobrze.