Marko: Przyszłość Pereza w Red Bullu nie jest zagwarantowana

"W Formule 1 nigdy nie można być niczego w stu procentach pewnym".
25.08.2317:31
Nataniel Piórkowski
769wyświetlenia
Embed from Getty Images

Konsultant Red Bulla do spraw sportów motorowych - Helmut Marko, wywiera coraz większą presję na Sergio Pereza.

Po udanym starcie sezonu Meksykanin zaliczył serię rozczarowujących weekendów i pięciokrotnie nie awansował do finałowego bloku kwalifikacji. Obecnie Perez traci 125 punktów do zespołowego kolegi - Maxa Verstappena.

Przed wakacyjną przerwą Perez powrócił do lepszej formy, dając tym samym nadzieję na znacznie bardziej owocną drugą połowę kampanii.

Pomimo problemów zarówno Marko jak i szef zespołu - Christian Horner, podkreślali, że nie ma mowy o tym, aby Perez mógł stracić miejsce w Red Bullu przed startem sezonu 2024. W rozmowie z Kleine Zeitung Marko dopuścił jednak taką możliwość.

W Formule 1 nigdy nie można być niczego w stu procentach pewnym. Po prostu ta koncepcja nie ma tutaj zastosowania - podkreślił Austriak.

Zawsze są sytuacje związane z występami, o których trzeba rozmawiać. Przyjrzymy się temu i omówimy, jak wyglądają nasze plany na Zandvoort. Wtedy będziemy wiedzieć więcej.

Marko uważa, że szanse Pereza na utrzymanie wyścigowego fotela rosną wskutek licznych przetasowań, do których dochodzi za plecami Red Bulla. Naszą największą zaletą jest to, że za nami cały czas dochodzi do zmian w układzie sił. To sprawia, że wydajemy się silniejsi a tym samym zwiększa szanse Checo.

Marko przyznał, że podczas wakacyjnej przerwy spotkał się na kolacji z Ricciardo. Wydawało się to całkiem logiczne, bo Daniel był akurat w Grazu. Ma bardzo pozytywną osobowość, udaną karierę i wielkie doświadczenie. Jego zapał i energia naprawdę pozytywnie wstrząsnęły AlphaTauri. To był prawdziwy zastrzyk motywacji.