Horner zachwycony mistrzostwem Red Bulla

Brytyjczyk oraz zwycięzca GP Japonii - Max Verstappen, dziękują personelowi za ciężką pracę.
24.09.2313:34
Nataniel Piórkowski
649wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner nie krył podziwu dla swojego zespołu po zdobyciu szóstego tytułu dla najlepszego konstruktora Formuły 1.

Dzięki popisowemu zwycięstwu Maxa Verstappena, Red Bull postawił finalny krok w kierunku mistrzowskiej korony za sezon 2023. Ekipa ma na koncie wygrane w piętnastu z szesnastu rozegranych do tej pory wyścigów i nic nie wskazuje na to, by triumf z Suzuki miał być jej ostatnim w tym roku.

To był dla nas najwspanialszy wyścig, najwspanialszy rok. To wszystko stanowi świadectwo ciężkiej pracy naszych chłopaków oraz wszystkich pracowników bazy w Milton Keynes - mówił Horner zaraz po zakończeniu Grand Prix Japonii.

Dla wszystkich naszych partnerów ten sezon jest zbiorem niesamowitych wysiłków. Mówię tu o wszystkich, którzy dołożyli swoje starania, by osiągnąć tak wspaniałe wyniki.

Max znajduje się obecnie na zupełnie innym poziomie, więc był to dla niego kolejny doskonały występ. Honda to świetny partner i cieszymy się, że zdobywamy wspólnie kolejne mistrzostwo na ich domowym terytorium. Wsparcie, jakie otrzymywaliśmy tu od fanów było fenomenalne.

Verstappen dodawał: Za nami niesamowity weekend. Zwycięstwo tutaj smakuje wspaniale. Bolid spisywał się fantastycznie na każdej z mieszanek ogumienia. Najważniejsze jest to, że zdobyliśmy mistrzostwo konstruktorów.

Jestem dumny ze wszystkich pracujących na torze i w fabryce. To dla nas cudowny rok. Jestem dumny z was wszystkich. Tuż po starcie koła zaczęły przez chwilę obracać się w miejscu, ale później był to już z naszej perspektywy dość prosty wyścig.