Sargeant podpisał już nową umowę z Williamsem?

Stajnia z Grove ogłosiła udział Amerykanina w posezonowych testach w Abu Zabi.
04.11.2310:57
Mateusz Szymkiewicz
363wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams zasugerował pozostanie Logana Sargeanta w składzie na sezon 2024, potwierdzając jego udział w posezonowych testach w Abu Zabi.

Stajnia z Grove jako jedyna w stawce nie posiada skompletowanego składu kierowców na przyszłoroczne mistrzostwa. Ważną umową dysponuje jedynie Alexander Albon, natomiast Logan Sargeant wciąż walczy o pozostanie w zespole.

Amerykanin jest jednym z czterech tegorocznych debiutantów i wyraźnie zawodzi na tle doświadczonego partnera. Sargeant jeszcze ani razu nie okazał się szybszy w kwalifikacjach, natomiast w wyścigach skompletował tylko jeden punkt przy dwudziestu siedmiu Albona.

Mimo to Williams deklaruje lojalność wobec 22-latka i chce mu dać czas do końca sezonu na udowodnienie, iż zasługuje na kontrakt. Wszystko jednak wskazuje na to, iż Sargeant już posiada nową umowę z ekipą, która ogłosiła jego udział w posezonowych testach przyszłorocznych opon w Abu Zabi. Z kolei jego największy rywal do posady - Felipe Drugovich, oficjalnie pozostanie trzecim kierowcą Astona Martina na sezon 2024.

Soboty bardzo słabo się dla mnie układają. Po prostu muszę poprawić się w tym obszarze - powiedział Logan Sargeant, proszony o podsumowanie dotychczasowego przebiegu debiutanckiej kampanii. W tej chwili mam podejście od wyścigu do wyścigu. Moje występy w niedziele są coraz mocniejsze. Teraz koncentracja spoczywa na kwalifikacjach. Cieszę się każdym kolejnym weekendem, niezależnie od tego co ma się wydarzyć.