Perez: Powinienem znaleźć się w pierwszym rzędzie

Kierowca Red Bulla zmuszony był zwolnić na ostatnim okrążeniu z powodu żółtych flag.
04.11.2310:50
Maciej Wróbel
458wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez uważa, iż powinien był znaleźć się w pierwszym rzędzie na starcie do Grand Prix Sao Paulo.

Kwalifikacje do wyścigu na torze Interlagos zgodnie z przewidywaniami padły łupem Maksa Verstappena, który pomimo pogarszających się warunków pogodowych i tak uzyskał najlepszy rezultat w Q3. Perez, który zaprezentował mocne tempo w Q2, podczas finałowego kółka trafił na żółte flagi spowodowane wypadnięciem z toru Oscara Piastriego, przez co Meksykanin wystartuje w niedzielę dopiero z 9. pozycji.

Rozczarowania takim przebiegiem zdarzeń nie ukrywa Perez, który twierdzi, iż powinien ustawić swój samochód obok zespołowego partnera. Mieliśmy dziś niesamowitego pecha. Powinienem był znaleźć się w pierwszym rzędzie - powiedział 33-latek. Moje kółko było do ostatniego zakrętu bardzo bliskie okrążeniu Maksa, ale trafiłem na Piastriego, więc musiałem odpuścić.

To oznaczało, że po prostu skończę na odległym miejscu. To bardzo niefortunne, ponieważ czułem, że stać nas na o wiele lepszy wynik. Tak czy inaczej wydaje mi się, że wciąż mamy dobrą okazję na zdobycie niezłych punktów także z tej pozycji - dodał Perez.