Leclerc niezadowolony z pomiarowych prób w Q3

Zdobywca PP podkreśla, że jego jedynym celem na wyścig jest walka o zwycięstwo.
18.11.2314:00
Nataniel Piórkowski
591wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc przyznał, że pomimo zdobycia pole position do Grand Prix Las Vegas czuje rozczarowanie ze swojego pomiarowego okrążenia.

Monakijczyk wywalczył swoje piąte w tym sezonie pole position. Kierowca Ferrari osiągnął wynik minimalnie lepszy od tego, jakim popisał się jego kolega z ekipy - Carlos Sainz. Hiszpan otrzymał jednak karę cofnięcia o 10 pozycji na starcie.

Kolejny kierowca w tabeli - Max Verstappen, stracił do Leclerca cztery dziesiąte sekundy. Mimo tego reprezentant Scuderii uważa, że stać go było na lepszy czas.

Wiadomo, że to niesamowita impreza i wspaniale będzie stanąć na pole position. Muszę jednak powiedzieć, że jestem rozczarowany moimi okrążeniami z Q3. Nie wykonałem zbyt dobrej pracy, ale wystarczyło to na pierwsze miejsce. To wszystko, czego potrzebowaliśmy.

Leclerc nie ukrywa, że w niedzielę będzie interesowało go wyłącznie zwycięstwo. Pora skoncentrować się na niedzieli i postarać się o jak najlepszy wyścig.

Ogólnie w tego typu warunkach brakuje nam osiągów. Liczę więc, że złożyły wszystko w jedną spójną całość i staniemy jutro na najwyższym stopniu podium. Mam nadzieję, że nasza ciężka praca się opłaci i będziemy mogli wyprawić dobrą imprezę, by uczcić nasz sukces.