Aston Martin zaprezentuje nowy bolid 12 lutego

AMR24 zostanie przedstawiony w Silverstone.
04.01.2412:10
Nataniel Piórkowski
341wyświetlenia


Aston Martin poinformował o dacie prezentacji konstrukcji AMR24, z którą przystąpi do tegorocznych mistrzostw Formuły 1.

Bolid zostanie przedstawiony 12 lutego w Silverstone. W pierwszej kolejności ekipa ogłosiła swoje plany kibicom uczestniczącym w kampanii I/AM, zachęcając ich do wzięcia udziału w konkursie, w którym zdobyć można wejściówki uprawniające do uczestnictwa w ceremonii.

Po świetnym rozpoczęciu sezonu 2023, team z Silverstone miał coraz większe problemy z walką o miejsca na podium. Zespół znalazł się w jeszcze większych tarapatach, gdy rozpoczął eksperymenty rozwojowe, mające na celu lepsze przygotowanie do kolejnej kampanii.

Fernando Alonso podkreślał jednak: Teraz, po tych wszystkich testach i dzięki wiedzy zdobytej w tym roku, uważamy, że lepiej rozumiemy kierunek rozwoju naszego bolidu.

Wiemy jednak, że wszystko się zmienia. Nie uważam, aby istniał magiczny sposób umożliwiający poprawę naszego bolidu. Gdyby tak było, nikt nie miałby problemów z rozwojem. Są pewne rzeczy, którym ufasz teraz, a które za sześć miesięcy szybko się starzeją. Ma to związek z tym, jak zmieniają się trendy przepływu powietrza. Musimy mieć się na baczności.

Aston Martin jest czwartym teamem, który podzielił się z fanami szczegółami dotyczącymi przedstawienia najnowszych konstrukcji. Stake oraz Williams zapowiedziały prezentacje na 5 lutego, podczas gdy nowy model Ferrari ujrzy światło dzienne 13 lutego.

Kalendarz prezentacji przed sezonem 2024