Piotr Wiśnicki powraca do startów w Formule 3

20-latek uzupełnił skład zespołu Rodin Motorsport.
26.01.2415:49
Maciej Wróbel
1196wyświetlenia


Piotr Wiśnicki oficjalnie dołączył do tegorocznej stawki kierowców Formuły 3, zasilając szeregi zespołu Rodin Motorsport.

Rodin Motorsport, znany do ubiegłego sezonu pod nazwą Rodin Carlin, potwierdził zakontraktowanie Piotra Wiśnickiego jako trzeciego kierowcy swojej ekipy startującej w F3. Dla 20-latka z Warszawy będzie to powrót do serii po nieco ponad połowie sezonu przerwy od startów.

Wiśnicki dołączył w ubiegłym roku do mało konkurencyjnego zespołu PHM Racing, w barwach którego nie zdołał zdobyć ani jednego punktu, a najlepszym jego rezultatem było 18. miejsce wywalczone w sprincie w Monako. Tuż przed rundą na torze Red Bull Ring niespodziewanie doszło do zakończenia współpracy Polaka z PHM-em i do końca sezonu nie oglądaliśmy go już w wyścigach F3.

Teraz stało się jasne, że Wiśnicki uzupełni skład zespołu Rodin Motorsport. Polak nie ukrywa, że liczy na dokonanie postępów podczas zbliżającej się kampanii. Z przyjemnością mogę ogłosić, że dołączam do Rodin Motorsport na nadchodzący sezon - powiedział Wiśnicki.

Ścigałem się już w tych mistrzostwach, dzięki czemu wchodzę w ten rok z bardzo dobrym zrozumieniem. Nie mogę się doczekać, aby wszystko to, czego nauczyłem się w przeszłości, wykorzystać w tym sezonie.

Świetnie jest móc dołączyć do zespołu. Pracowałem z nimi blisko w ostatnich kilku tygodniach i wszystko wygląda świetnie. Myślę, że czeka nas dobry rok.

Menedżer zespołu, Sam Waple, dodał: Piotr zaliczył część sezonu w zeszłym roku i, pomimo ograniczonego czasu na torze, wiele się nauczył. Postawa Piotra jest fantastyczna, co świetnie wpisuje się w etos pracy naszego zespołu.

Naprawdę nie mogę doczekać się, aby móc z nim współpracować w tym sezonie. Jestem pewien, że będzie cennym nabytkiem dla zespołu i ekscytującym kierowcą do obserwowania na torze.

Zespołowymi kolegami Polaka będą dwaj debiutanci z Wielkiej Brytanii - Callum Voisin i Joseph Loake. Pierwszy z nich jest aktualnym mistrzem GB3 Championship, podczas gdy Loake w tych samych mistrzostwach zajął trzecią lokatę, przegrywając z Voisinem różnicą 67 oczek.

Wiśnicki będzie również jednym z dwóch reprezentantów Polski startujących w nadchodzącym sezonie FIA F3. Tym drugim jest oczywiście aktualny mistrz włoskiej F4, Kacper Sztuka, którego zakontraktowanie przed tygodniem potwierdził zespół MP Motorsport.