Mercedes planuje testy z Antonellim w drugiej połowie 2024 roku

Z kolei Mick Schumacher ma podjąć współpracę z McLarenem podczas prywatnych sesji.
28.02.2408:01
Mateusz Szymkiewicz
611wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że Mercedes planuje organizację prywatnych testów z Andreą Kimim Antonellim w drugiej połowie 2024 roku.

Włoch, który zadebiutuje w tym roku w Formule 2, uważany jest za jednego z faworytów do uzupełnienia wakatu po odchodzącym Lewisie Hamiltonie. Junior Mercedesa ma imponujący rekord na poziomie kartingu oraz w juniorskich seriach, które wygrywał za pierwszym podejściem.

Zrozumiałe jednak, że dla szans Antonelliego kluczowe będą tegoroczne rozstrzygnięcia w przedsionku F1. Szef Mercedesa - Toto Wolff, zadeklarował, iż po osiemnastych urodzinach czekają Włocha liczne testy za kierownicą bolidu W13 z 2022 roku.

Nie dojdzie do tego do końca wakacji - powiedział Austriak. Mimo to zorganizujemy mu szeroki program testowy i zobaczymy czy jest gotowy na sezon 2025 lub 2026. Kwestia tego jakie będą możliwości. Sytuacja na rynku kierowców jest mocno konkurencyjna, ponieważ pojawia się coraz więcej kandydatów. Przyjrzymy się temu i ocenimy sytuację po wyścigu w Melbourne.

Aktualny trzeci kierowca Mercedesa - Mick Schumacher, może z kolei liczyć na współpracę z McLarenem, który także planuje prywatne jazdy samochodem z 2022 roku. Jeżeli Mick będzie potrzebował kilometrów, by znów oswoić się z Formułą 1, możemy zapewnić mu bolid - powiedział Zak Brown, dyrektor McLaren Racing.

Z kolei sam kierowca dodał, że jego umowa z Alpine w WEC posiada klauzule umożliwiające mu natychmiastowy powrót do stawki Formuły 1. Zawarliśmy zapis, że będę mógł startować w Formule 1 gdy tylko zajdzie taka konieczność lub możliwość. Analizuję sytuację bardzo uważnie, ale mogę wystawić sobie referencje tylko dobrymi osiągami - stwierdził Mick Schumacher.