Sebastian Vettel przetestuje prototyp Porsche 963

Niewykluczone, że Niemiec przystąpi do tegorocznej edycji Le Mans.
22.03.2421:13
Mateusz Szymkiewicz
367wyświetlenia


Porsche potwierdziło udział Sebastiana Vettela w testach prototypu 963 na hiszpańskim torze MotorLand Aragon.

Niemiec od momentu wycofania się z Formuły 1 pod koniec 2022 roku pozostaje poza wyścigami. Mimo to od wielu miesięcy spekuluje się o rozmowach czterokrotnego czempiona z Porsche, które reaktywowało fabryczny program w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Model 963 rywalizuje w tym roku w klasie Hipersamochodów i jak potwierdzono, podczas nadchodzących 36-godzinnych testów na MotorLand Aragon za jego kierownicą zasiądzie Sebastian Vettel. Inicjatywa ta może mieć związek z dążeniami Porsche do wystawienia w całodobowym Le Mans trzeciego egzemplarza, który wciąż nie ma oficjalnej załogi.Nie mogę się doczekać testów Porsche 963 - powiedział Sebastian Vettel. Miałem już możliwość sprawdzić ten model w Weissach podczas sesji w symulatorze. Zawsze śledziłem inne serie wyścigowe, a moja ciekawość do zmagań długodystansowych zaprowadziła mnie do tego, by je wypróbować. Czuję ekscytację nadchodzącymi testami na torze Aragon i nie mogę doczekać się czasu, który zostanie mi powierzony za kierownicą. Z pewnością będę musiał się dostosować, a także zapoznać zespół. Mimo to każdy jest w nim otwarty oraz pomocny. To będzie dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Zobaczymy jednak co dalej z tego wyjdzie. Na razie nie mam dalszych planów na przyszłość.

Wiceprezes Porsche Motorsport - Thomas Laudenbach, ujawnił, że z inicjatywą udziału w testach wyszedł sam Vettel. Jesteśmy zachwyceni, że Sebastian zainteresował się naszym Porsche 963. Nie mieliśmy wątpliwości, że będziemy zachwyceni możliwością zaakceptowania jego prośby o możliwość przetestowania i zapewnienia mu dużej ilości czasu za kierownicą naszego hybrydowego prototypu.