Vettel: Powrót do Formuły 1 nie jest w tej chwili moim zmartwieniem

Niemiec potwierdza jednak, że ma za sobą rozmowę z Toto Wolffem z Mercedesa.
28.03.2411:12
Mateusz Szymkiewicz
1686wyświetlenia


Sebastian Vettel przyznał, że powrót do stawki Formuły 1 nie jest dla niego w tej chwili zmartwieniem.

Niemiec ma za sobą testy prototypu Porsche, którym producent zamierza powalczyć o tegoroczne zwycięstwo w wyścigu Le Mans. Niewykluczone, iż czterokrotny czempion przystąpi do całodobowego klasyku, co odczytywane jest jako część przygotowań do potencjalnego powrotu do F1.

Vettel w rozmowie z niemieckim Bildem przyznał jednak, iż jego powrót do wyścigów nie jest jeszcze przesądzony. W tej chwili wiele się dzieje, zarówno na torze jak i poza nim. Na ten moment Formuła 1 nie jest jednak moim zmartwieniem. Test był dla mnie przyjemny i nigdy nic nie wiadomo. Mimo to nie zamierzałem odchodzić, by po chwili znów wznawiać starty.

Czasem się zdarza, że jedno z młodszych dzieci mówi mi: «Tato, nie rób tego. Znów będziesz długo poza domem». Naprawdę cieszę się czasem spędzanym z rodziną. Być może mój nastrój ulegnie zmianie, ale na ten moment wszystkie sprawy układają się dla bardzo dobrze.

Niemiec potwierdza jednak, że ma za sobą rozmowy z Toto Wolffem, który poszukuje nowego kierowcy dla Mercedesa w miejsce odchodzącego Lewisa Hamiltona. Rozmawialiśmy telefonicznie i oczywiście poruszyliśmy temat tego, że dużo się teraz dzieje w Mercedesie. Mimo to nie omawialiśmy konkretnie mojego dołączenia w to miejsce.

Nadal jestem w kontakcie z osobami, które poznałem bezpośrednio lub pośrednio. Przez wiele lat byłem częścią tego cyrku. Mimo to nie rozmawialiśmy konkretnie o tym co może przynieść przyszłość - zakończył Vettel, tym razem dla Sky Deutschland.