Vowles: Sargeant jest zagrożony utratą posady w Williamsie

Szef Williamsa potwierdza, że identyfikacja partnera Albona jest kwestią tygodni.
17.05.2419:39
Mateusz Szymkiewicz
528wyświetlenia
Embed from Getty Images

James Vowles przyznaje, że przyszłość Logana Sargeanta w Williamsie jest pod dużym znakiem zapytania, potwierdzając rozmowy z innymi kierowcami w sprawie sezonu 2025.

Przyszłość Amerykanina w stajni z Grove jest kwestionowana od kilku tygodni. Według pierwszych informacji, o roszadę jeszcze w tym roku ma zabiegać Mercedes, oferując ekipie swojego juniora Andreę Kimiego Antonelliego. Brytyjski zespół miał wyrazić realne zainteresowanie Włochem, aplikując do FIA o warunkową superlicencję dla kierowcy.

Według innych plotek, Williams ma rozważać jakiekolwiek roszady dopiero od sezonu 2025, chcąc zabezpieczyć sobie długoterminową opcję. W tym kontekście pojawiają się nazwiska byłego kierowcy zespołu Valtteriego Bottasa, a także duetu Alpine - Estebana Ocona i Pierre'a Gasly.

James Vowles pytany na Imoli o przyszłość Logana Sargeanta w Williamsie, odparł: Mieliśmy z nim bezpośrednią rozmowę, która była bardzo trudna. Proste fakty są takie, że jego posada jest zagrożona. Musi osiągać wyniki lepsze niż do tej pory. Nazywam to merytokracją. Pomagam mu jak mogę i chcę, by ta przygoda zakończyła się sukcesem. W międzyczasie rozmawiamy z kilkoma kierowcami, ponieważ musimy. Chcemy dobrać właściwy skład na lata 2025-2027. Przekażemy wam coś o tym, kiedy będziemy gotowi. Powiedziałbym, że to kwestia paru tygodni, aż pojawi się na ten temat wiadomość.

Szef Williamsa doprecyzował, że nie bierze pod uwagę zwolnienia Sargeanta w trakcie sezonu 2024. Mówię o kolejnych dwóch latach, nie obecnych mistrzostwach. Stać nas na stworzenie solidnych fundamentów, by pójść o krok dalej - zakończył Vowles.