Mercedes rozpocznie wcześniej współpracę z Restą oraz Stampą

Stajnia z Brackley porozumiała się z Ferrari przy okazji rozstania z Serrą i D'Ambrosio.
17.05.2419:29
Mateusz Szymkiewicz
403wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes porozumiał się z Ferrari w sprawie wcześniejszego pozyskania Simone Resty oraz Enrico Sampo.

Stajnia z Brackley zdecydowała się na przetasowania w dziale aerodynamiki. Z funkcji lidera ustąpi Gioacchino Vino, który pełnił swoją funkcję od października 2022 roku. Wcześniej, od lutego 2018, był on jedną z wiodącą postacią całego działu.

Według ustaleń Autosportu, Mercedes zezwalając na przejście Loica Serry oraz Jerome'a D'Ambrosio do Ferrari od października tego roku, wywalczył wcześniejszy angaż Simone Resty i Enrico Sampo. Obaj dołączą do niemieckiego producenta w analogicznym okresie, obejmując odpowiednio stanowiska dyrektora do spraw rozwoju strategicznego oraz dyrektora do spraw oprogramowania.

Dyrektor techniczny Mercedesa - James Allison, pytany, czy nie obawia się wzmożonych ruchów transferowych w Formule 1 wśród inżynierów, odparł: Myślę, że chodzi bardziej o normalne przypływy i odpływy z zespołów F1. Obecnie ekipy są duże. W każdym roku przyjmujesz i wypuszczasz ogromne grupy ludzi. Tak jest w każdym zespole. Nie sądzę, bym musiał odnosić się do motywacji tych zmian. Bez wątpienia istotna jest masa krytyczna doświadczonych i utalentowanych osób. Nie chcemy, by ci z największym stażem nas opuszczali. Mimo to w podobnym tempie pozyskujemy persony o identycznej charakterystyce. Moim zdaniem kluczowe jest, by wszyscy woleli być z nami niż gdzieś indziej.