Perez: Chciałbym zakończyć karierę jako kierowca Red Bulla

Meksykanin doczekał się nowej dwuletniej umowy ze stajnią z Milton Keynes.
08.06.2410:17
Mateusz Szymkiewicz
332wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez deklaruje, że chciałby zakończyć karierę w Formule 1 jako zawodnik Red Bull Racing.

Meksykanin mimo ogromnej presji w sezonie 2023, zdołał odwrócić kartę na starcie tegorocznych mistrzostw i zapracował na nową umowę ze stajnią z Milton Keynes. Perez pozostanie kierowcą Red Bulla w kolejnych dwóch latach, zabezpieczając sobie przyszłość w pierwszym roku obowiązywania nowych przepisów.

34-latek zapytany o swoje przemyślenia po nowym kontrakcie z mistrzami świata, odpowiedział: Jestem naprawdę szczęśliwy mając to porozumienie. To znaczy, że obie strony są zadowolone ze współpracy i chcą to kontynuować. Oczywiście, przed nami są jasne cele do zrealizowania. Red Bull jest zespołem, który oczekuje, byś dawał z siebie wszystko. Dzieje się to na torze i poza nim, przez co traktuję to jako wyzwanie, które nie wszędzie jesteś w stanie doświadczyć. Składając podpis naprawdę czułem motywację do dania z siebie stu procent. To były bardzo bezpośrednie negocjacje. Jestem w tym zespole od kilku lat i było nam naprawdę łatwo o porozumienie.

Perez przyznał jednak, że toczył wstępne rozmowy z innymi zespołami w sprawie posady na sezon 2025. Zawsze negocjujesz z innymi ekipami. Miałem inne opcje, ale plany A, B oraz C zakładały tylko pozostanie w Red Bullu. Naprawdę chcę zakończyć tu swoje starty. To zespół, który wniósł wiele do mojej kariery i jestem tutaj szczęśliwy. Chcę dać z siebie wszystko do ostatniego okrążenia tej współpracy - zakończył Meksykanin.