Verstappen: Problem z treningu może mieć konsekwencje

Holender stracił większość drugiej sesji w Kanadzie przez awarię ERS.
08.06.2414:14
Mateusz Szymkiewicz
433wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że obawia się konsekwencji związanych z awarią jednostki napędowej w drugim treningu do Grand Prix Kanady.

Holender przejechał w piątkowe popołudnie zaledwie cztery okrążenia, wracając do mechaników po problemach technicznych z ERS. Kierowca Red Bulla stracił również cenne okrążenia na suchym torze po deszczowych przejazdach w pierwszej sesji treningowej.

Verstappen pytany przez dziennikarzy o swoje obawy po problemach napotkanych w piątek, odparł: Niestety ale nie było mi dane przejechać wiele okrążeń. Podejrzewamy problem po stronie elektroniki, więc ściągnięto mnie do garażu. Nie jest idealnie. Chciałbym pokonać większy dystans na suchym tak jak inni. Mimo to najważniejsze jest zrozumienie co naprawdę się stało i jakie będzie to miało konsekwencje w ten weekend, a także na dalszym etapie sezonu.

Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, potwierdził, że awarii uległ jeden z komponentów systemu odzyskiwania energii. Problem jest po stronie silnika. Wyjęliśmy jednostkę z samochodu i szukamy dokładnej przyczyny. Wiemy, że awarii uległa część elektryczna - dodał Austriak.