Norris: Ośmiu kierowców jest w stanie wygrać GP Hiszpanii

Zdaniem Brytyjczyka, McLaren, Mercedes, Ferrari i Red Bull prezentują zbliżony poziom.
22.06.2420:04
Maciej Wróbel
1241wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Lando Norrisa, aż ośmiu kierowców może włączyć się do walki o wygraną w jutrzejszym wyścigu o Grand Prix Hiszpanii.

Kierowca McLarena zdołał zaskoczyć Maksa Verstappena podczas finałowej części sobotniej czasówki i zgarnął tym sposobem drugie pole position w swojej historii występów w F1. Norris okazał się szybszy od trzykrotnego mistrza świata o zaledwie 0,02 sekundy.

Po zakończeniu sobotnich zmagań Lando Norris stwierdził, że stawka w Hiszpanii jest tak wyrównana, że w niedzielę o zwycięstwo w wyścigu może powalczyć nawet ośmiu zawodników. Jestem podekscytowany - powiedział Brytyjczyk. Do pierwszego zakrętu jest daleka droga, więc jest to jeden z torów, na którym niekoniecznie chcesz startować z pole position. Jest to jednak dla nas okazja by spróbować powalczyć o zwycięstwo.

Nie odbyliśmy zbyt wielu długich przejazdów. Było ich niewiele, ale uważam, że jest dość ciasno. Moim zdaniem jutro nie będzie to wyglądało tak, że «ten czy tamten samochód jest o wiele szybszy od innych». Myślę, że my, Mercedes, Red Bull i Ferrari to osiem samochodów, które mogłyby dzisiaj stanąć na pole position i pewnie mają szansę jutro na zwycięstwo w wyścigu.

Będzie więc chodziło o to, by popełnić jak najmniej błędów. Tak jak dzisiaj - będzie trzeba po prostu rozegrać kolejny dobry wyścig.

Drugi w kwalifikacjach Verstappen dodał: Oczywiście chciałbym jutro wygrać, to naturalne. Ciągle wydaje mi się, że to, gdzie się znajdujemy, jest pewną niewiadomą, przynajmniej - tak jak wszyscy - pod kątem długich przejazdów. Oczywiście liczę na to, że będziemy wszyscy bardzo blisko siebie, tak jak miało to miejsce w kilku poprzednich wyścigach.

Z tak wysoką degradacją będzie także trzeba ostrożnie obchodzić się z oponami. Nie wiem, w jakim stanie jutro będzie tor, biorąc pod uwagę potencjalne nocne i poranne opady deszczu. Wszystko to będzie miało wpływ - powiedział Holender.