Sainz do wtorku ma zadecydować o nowym zespole na sezon 2025

Przedstawiciele Saubera oraz Williamsa potwierdzają trwające rozmowy z Hiszpanem.
23.06.2410:32
Mateusz Szymkiewicz
445wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz potwierdził, że po Grand Prix Hiszpanii dokona ostatecznego wyboru nowego zespołu na sezon 2025.

29-latek tracąc szansę na transfer do Mercedesa lub Red Bulla, aktualnie wybiera między Williamsem i Sauberem, który od 2026 roku zostanie fabrycznym zespołem Audi. Według doniesień hiszpańskich mediów, Sainz do najbliższego wtorku ma dokonać ostatecznego wyboru.

Williams ma oferować kierowcy nawet czteroletnią umowę z klauzulami odejścia po jego stronie, która zagwarantują mu elastyczność przy zwolnieniu się któregoś z miejsc w czołówce. Z kolei Audi upatruje w Sainzu lidera swojego projektu, także gwarantując mu długoterminowy kontrakt i lukratywne wynagrodzenie.

Zauważyłem, że moi rywale są dotknięci moją sytuacją, więc będę dobrym kolegą. Potrzebuję jeszcze kilku dni w domu, by podjąć decyzję - powiedział Carlos Sainz na torze w Barcelonie, odnosząc się żartobliwie do wypowiedzi Kevina Magnussena, iż Hiszpan musi odkorkować rynek transferowy.

Podczas Grand Prix Hiszpanii dalsze rozmowy z 29-latkiem potwierdził szef Williamsa - James Vowles. Swoje starania o kierowcę Ferrari potwierdza również Alessandro Alunni Bravi z Saubera.

To jeden z kierowców, z którymi rozmawiamy. Może przynieść do nas swój talent, motywację oraz szybkość. Potrzebujemy jednak zawodnika gotowego zaangażować się długoterminowo. Decyzja jest blisko, ale nie dotyczy tylko Carlosa. Jesteśmy w kontakcie również z innymi kierowcami - powiedział Włoch dla Sky Italia.