RN365: Haas ogłosi umowę z Bearmanem na Silverstone

Kierowca rezerwowy zastąpi Nico Hulkenberga od sezonu 2025.
26.06.2408:52
Mateusz Szymkiewicz
1009wyświetlenia
Embed from Getty Images

RacingNews365 informuje, że w trakcie weekendu na Silverstone zespół Haas zamierza przedstawić Olivera Bearmana jako kierowcę na sezon 2025.

Stajnia z Kannapolis utraci z końcem roku Nico Hulkenberga, który zdecydował się skorzystać z oferty wieloletniej umowy od Audi. Tym samym od kwietnia trwają poszukiwania następcy Niemca i wszystko wskazuje na to, że ostateczny wybór padł na kierowcę rezerwowego oraz juniora Ferrari - Olivera Bearmana.

19-latek ma za sobą debiut w Formule 1 w barwach Scuderii, zastępując Carlosa Sainza podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej 2024. Bearman zakwalifikował się z jedenastym czasem, natomiast w wyścigu przekroczył linię mety jako siódmy. Na dalszym etapie sezonu kierowca zaliczył jeszcze dwa piątkowe treningi z Haasem.

Według ustaleń RacingNews365, Bearman dysponuje już kontraktem na starty z Haasem w sezonie 2025 i oficjalnie oświadczenie w tej sprawie zostanie opublikowane podczas jego domowego Grand Prix Wielkiej Brytanii. 19-latek na Silverstone ma również zaliczyć swój trzeci trening w tym roku za kierownicą VF-24.

Póki co nie jest jasne kto będzie partnerem Brytyjczyka. Z posadą Kevina Magnussena łączony jest aktualny reprezentant Alpine - Esteban Ocon.