F3: Mortara wyróżniony przez włoski magazyn Autosprint

"To wielki zaszczyt i spore zaskoczenie dla mnie, że to właśnie mi przyznano te nagrody"
13.12.0718:18
Mariusz Karolak
1848wyświetlenia

Edoardo Mortara, najlepszy debiutant sezonu 2007 w Formule 3 Euroseries otrzymał w tym tygodniu wyróżnienie przyznawane młodym obiecującym kierowcom.

Dwudziestolatek dostał nagrodę "casco di bronzo tricolore" (kask w barwach trójkolorowych) podczas ceremonii "caschi d'oro". Nagrodę tę ufundował włoski magazyn Autosprint i jest ona przyznawana każdego roku na Motor Show w Bolonii.

Mortara pochodzi z Francji, ale ma też włoskie korzenie. W pierwszym sezonie w tej formule został najlepszym debiutantem, wygrał dwa wyścigi i zajął jeszcze dwa niższe miejsca na podium, a to dopiero jego drugi sezon startów w wyścigach bolidów open-wheel. Spośród wszystkich 20 wyścigów w siedmiu okazał się najlepszym z grona tegorocznych debiutantów, a w kwalifikacjach zawsze był najlepszy.

Do wcześniejszych zwycięzców nagród "caschi d'oro", zwanych popularnie "oskarami w motosporcie" należy między innymi Alex Zanardi. W tym roku główną nagrodę zdobył tymczasem aktualny mistrz świata z zespołu Ferrari - Kimi Raikkonen. Mortara został ponadto wyróżniony tytułem kierowcy roku przez czołowy włoski serwis internetowy poświęcony sportom samochodowym www.italiaracing.net. Kierowca zespołu Signature pokonał w tej rywalizacji dziesięciu innych młodych obiecujących kierowców.

To wielki zaszczyt i spore zaskoczenie dla mnie, iż to właśnie mi przyznano te nagrody. Jestem ogromnie wdzięczny każdemu, kto oddał na mnie swój głos. Szczególnie jednak chciałbym podziękować zespołowi Signature, który wykonywał fantastyczną robotę w ciągu tego całego roku i to właśnie dzięki niemu znalazłem się w tym położeniu. Moim celem jest oczywiście być jeszcze lepszym w 2008 roku!

Mortara w przyszłym roku nadal będzie kierowcą Signature i pozostanie w F3 Euro Series. Warto dodać, że zespół ten zdecydował się na zmianę dostawcy silników z Mercedesa na Volkswagena.

Źródło: Crash.net