Zonta bliski startu w tegorocznym wyścigu Le Mans 24 Godziny

Były kierowca Formuły 1 ma poprowadzić samochód Peugeot 908 HDi
04.02.0814:29
Mariusz Karolak
1990wyświetlenia

Wszystko wskazuje na to, że były kierowca Formuły 1 - Ricardo Zonta będzie w tym roku jednym z kierowców Peugeota w wyścigu Le Mans 24 Godziny. W tym sezonie ma jednocześnie startować w amerykańskiej serii Grand-Am.

Brazylijczyk ma na swoim koncie udział w 36 eliminacjach Grand Prix w barwach zespołów BAR, Jordan i Toyota, a ostatnio był kierowcą testowym Renault i ścigał się w brazylijskich wyścigach stock car. Jest także mistrzem wyścigów FIA GT z 1998 roku.

Zonta samochód Peugeot 908 HDi poprowadził po raz pierwszy już w ubiegłym miesiącu na torze Paul Ricard. Kontrakt ma zostać sfinalizowany w momencie, kiedy 31-letni Ricardo wróci do Europy w lutym na kolejną fazę testów z francuskim producentem samochodów.

To nie jest jeszcze do końca pewne, bo kontrakt nie został jeszcze asygnowany. - powiedział Zonta magazynowi Autosport. Jednakże odbyłem na początku stycznia testy i za kilka tygodni również będę z nimi testował. Serge Saulnier (szef Peugeot Sport - przyp. red.) zaprosił mnie do Paul Ricard i jazda tym samochodem sprawiła mi frajdę.


Jeśli kontrakt zostanie zawarty, będzie to jego drugi start w tym klasyku. Wcześniej, w 1998 roku Zonta został zgłoszony do Le Mans 24 Godziny przez Mercedesa, jednak samochód, który miał poprowadzić odpadł wówczas z rywalizacji po awarii jednostki napędowej, zanim Brazylijczyk zasiadł za jego kierownicą.

Peugeot jak dotąd nie potwierdził nawet udziału Zonty w styczniowych testach. Saulnier przyznał tylko: Niczego nie potwierdzimy do chwili, aż oficjalnie ogłosimy wszystkie nasze zamiary w lutym. O posadę w Peugeocie na wyścig w Le Mans stara się również Alex Wurz, który wygrał ten klasyk podczas debiutu w nim w 1996 roku.

Źródło: Autosport.com

KOMENTARZE

4
ToshibaUser
04.02.2008 04:04
Tak czy inaczej debiut Peugeota był dość obiecujący . W tym sezonie - poprawionym bolidem - mogą powalczyć o zwycięstwo . Większe szanse na fotel w 908 to jednak chyba będzie miał Wurz ze względu na doświadczenie .
Czechoslowak
04.02.2008 02:39
jędruś- wygra jak zwykle Audi. Peugeot już w zeszłym roku zaprosił do prowadzenia swojego bolidu gwiazdy wyścigów (Bourdais, Villeneuve, Gene) a mimo to ostro dostał od starych wyjadaczy z Audi.
Maraz
04.02.2008 02:35
Zonta w F1 nie miał o co walczyć, bo nikt nie wziąłby już go na etatowego kierowcę wyścigowego F1, a jak widać bycie wiecznym testerem mało kogo bawi. Był dobry w klasie GT1 w wyścigach FIA GT, to Le Mans i podobne imprezy są dla niego dobrym miejscem.
jędruś
04.02.2008 02:26
No ciekawy pojedynek Wurz - Zonta . Ciekawe kto wygra. A może poprowadzą razem bolid ??? Zonta niepotrzebnie odszedł z Toyoty w 2006 . Mógł przecież powalczyć z Montyganim na testach i zostać na kolejny rok , a może teraz w Toyotcie oglądalibyśmy go zamiast Glocka . Ale wybrał Renault , kilka testów i koniec z F1.