Zonta testerem Renault w 2007 roku?

Brazylijczyk ma pomóc francuskiej stajni w jak najszybszym dostosowaniu się do opon Bridgestone
29.08.0610:49
Marek Roczniak
1158wyświetlenia

Z plorek krążących w ostatni weekend po padoku w Turcji wynika, iż długoletni tester Toyoty (2003-2006) Ricardo Zonta zamierza w przyszłym sezonie zmienić barwy. Brazylijczyk ma dołączyć do zespołu Renault, aby pomóc francuskiej stajni w jak najszybszym dostosowaniu się do opon Bridgestone, z których od przyszłego roku będą już korzystały wszystkie zespoły Formuły 1.

Zonta jest jednym z nielicznych kierowców testowych mających na swoim koncie wiele tysięcy kilometrów testowych przejechanych na oponach Bridgestone, z których Toyota korzysta od tego sezonu. Inni to Alex Wurz, mający już zapewnione starty w Williamsie w 2007 roku, obydwaj testerzy Ferrari - Luca Badoer i Marc Gene, którzy raczej nie zamierzają opuścić włoskiej stajni oraz Olivier Panis, który zapewne pozostanie w Toyocie.

W tej sytuacji Zonta wydaje się być jedyną opcją dla Renault, jeśli francuska stajnia chce jak najszybciej dostosować się do nowego ogumienia. Dodatkowym testerem Renault może być w przyszłym roku jeden z kierowców startujących obecnie w serii GP2 - Jose Maria Lopez lub Nelson Piquet Jr. Ten ostatni może także objąć posadę głównego testera w Williamsie.

Źródło: GP2006.com

KOMENTARZE

1
Kimuś
29.08.2006 03:34
"z plorek" powinno chyba być z plotek (sam początek tekstu)