Podczas Grand Prix Włoch Robert Kubica ustanowił kilka swoich osobistych rekordów
17.09.0812:15
BMW Sauber
4070wyświetlenia
Podczas Grand Prix Włoch Robert Kubica nie tylko ukończył wyścig na podium po raz szósty w tym sezonie. Ustanowił również kilka swoich osobistych rekordów. Oto fakty...

• Włoskie Grand Prix było szczególnym wydarzeniem dla Roberta: startował z jedenastego pola. Pokonał aż ośmiu przeciwników, by ukończyć wyścig na trzecim miejscu. Nigdy wcześniej w swojej karierze kierowcy Formuły 1 Polak aż o tyle miejsc w wyścigu nie awansował.

• Zespół BMW Sauber F1 Team zaliczył we Włoszech kolejny świetny weekend, gromadząc 10 punktów - najwięcej jak dotychczas na torze Monza. Z kolei ostatnimi zawodami, po których zespół z Monachium i Hinwil wrócił do domu z pustymi rękami był finałowy wyścig sezonu 2006.

• Żadnemu kierowcy zespołu BMW Sauber F1 Team nie udało się dotychczas zdobyć aż tylu punktów w klasyfikacji mistrzostw świata w jednym sezonie. Robert ma ich obecnie aż 64. Dzięki zajęciu trzeciego miejsca na torze Monza już teraz osiągnął więcej niż Nick w całym ubiegłym sezonie (61 pkt.)

• Na torze Monza zespół BMW Sauber F1 Team świętował w tym sezonie swoje dziesiąte podium. Raz zwyciężył, sześć razy był drugi, a przejechał linię mety na trzeciej pozycji trzy razy. Podczas swoich dwóch poprzednich sezonów zespół z Monachium i Hinwil sięgał po miejsce na podium tylko cztery razy.

• Nick ustanowił szósty czas wyścigu. Przejechał okrążenie 53. z czasem 1:29,807 min. Spośród wszystkich kierowców Robert osiągnął 12. czas.

• Kierowcy europejskiego serialu Formuły BMW dosłownie nie mogli oderwać oczu od wydarzeń wyścigu Formuły 1. W szczególności jeden z nich, Esteban Gutierrez, miał powody do zadowolenia i radości oglądając to wyjątkowe Grand Prix: właśnie wpisał się do historii Formuły BMW jako pierwszy zwycięzca tej cieszącej się powodzeniem serii.

Źródło: Informacja prasowa BMW-Sauber-F1.com