De la Rosa zastąpi Montoyę w Bahrajnie

30.03.0500:00
Marek Roczniak
1015wyświetlenia

Zespół McLaren potwierdził dzisiaj, że Juan Pablo Montoya niestety nie będzie mógł wziąć udziału w najbliższym wyścigu ze względu na kontuzję barku, jakiej nabawił się podczas gry w tenisa ze swoim osobistym trenerem w ostatnią sobotę.

Kolumbijczyk doznał niewielkiego złamania włoskowatego łopatki i lekarze zalecili mu kilkutygodniowy odpoczynek. Zespół spodziewa się, że Montoya powróci na czwarty wyścig sezonu, Grand Prix San Marino, który odbędzie się 24 kwietnia, o ile przeprowadzone za dwa tygodnie badania kontrolne nie wykażą powikłań.


W Bahrajnie zgodnie z przewidywaniami Montoyę zastąpi jedyny mieszczący się bez najmniejszych problemów w kokpicie bolidu MP4-20 kierowca testowy stajni z Woking, Pedro de la Rosa, natomiast trzeci bolid podczas piątkowych treningów poprowadzi Alex Wurz, który jak dotąd nie zapoznał się z nowym autem. Na pocieszenie Austriak ma obiecany także udział w piątkowych treningach poprzedzających kolejne wyścigi, na przemian z de la Rosą.

Dla de la Rosy będzie to pierwszy wyścig od kończącej sezon 2002 Grand Prix Japonii, kiedy to po raz ostatni wystąpił w barwach zespołu Jaguar. W dodatku będzie to dla niego pierwsza wizyta na ulokowanym w pobliżu Sakhiru torze Bahrain International Circuit, na którym kierowcy Formuły 1 ścigają się dopiero od zeszłego roku. Hiszpan ma jednak za sobą wieloletnie doświadczenie, a także ponad 2100 km przejechanych podczas testów za kierownicą MP4-20 od stycznia, tak więc powinien być dobrze przygotowany do zastępstwa.

Źródło: McLaren.com