Jean-Philippe Dayraut ponownie mistrzem Trophee Andros

Alain Prost zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej
15.02.1110:23
Mariusz Karolak
2868wyświetlenia

Jean-Philippe Dayraut po raz trzeci został mistrzem serii Trophee Andros, czyli francuskich wyścigów samochodowych na śniegu i lodzie. W sobotę Francuz prowadząc BMW Serie 1 wygrał zawody w Lans en Vercors, zapewniając sobie mistrzostwo. Poprzednio triumfował w tym cyklu w latach 2009-2010.

Bohaterem wieczoru był również Jacques Villeneuve, dla którego jest to pierwszy sezon w tej serii. Kanadyjczyk jeżdżąc samochodem Skoda Fabia Mk2 wywalczył dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej po bardzo dobrym występie w Lans en Vercors.

Nicolas Prost tak jak przed rokiem wywalczył mistrzostwo w klasyfikacji Trophee Andros Electricque. Jego ojciec Alain zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trzecim i czwartym miejscu znalazły się inne nazwiska znane niegdyś z torów Formuły 1: Frank Lagorce i Olivier Panis.

Na siódmym miejscu w Trophee Andros Electricque uplasował się Fabien Barthez, niegdyś bramkarz Manchesteru United, Olympique Marsylia i AS Monaco. Na wyścigową ścieżkę wszedł też inny francuski piłkarz Bixente Lizarazu. W wyścigach Trophee Andros startowali w tym sezonie również związani z mediami Christophe Dechavanne i Jean-Pierre Pernaut.

Superfinał odbędzie się 5 marca na Stade de France.

Źródło: wyscigi.autoklub.pl