Montagny poprowadzi trzeciego Jordana na torze Nurburgring

26.05.0500:00
Marek Roczniak
828wyświetlenia

Zespół Jordan ogłosił dzisiaj, że począwszy od Grand Prix Europy trzeci bolid EJ15 podczas piątkowych treningów prowadził będzie testowy i zarazem rezerwowy kierowca Renault, Franck Montagny. Z plotek wynika, iż dotychczasowy piątkowy tester Jordana, Robert Doornbos, zapłacił za możliwość prowadzenia trzeciego bolidu tylko do Grand Prix Monako włącznie, a na dalszą część sezonu niestety nie udało mu się zgromadzić wymaganych funduszy.

Dyrektor zarządzający stajnią z Silverstone, Colin Kolles, w oficjalnym komunikacie prasowym stwierdził tymczasem, że Jordan potrzebuje bardziej doświadczonego kierowcy, aby lepiej przygotować się zarówno do kolejnych wyścigów, jak i następnego sezonu. "Po sześciu wyścigach sezonu zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy doświadczonego kierowcy, który dołączy do nas i pomoże rozwinąć się naszym niedoświadczonym kierowcom".

"Jesteśmy zadowoleni, że otrzymaliśmy możliwość skorzystania ze znaczącego doświadczenia Francka Montagny'ego - ponad 13000 km przejechanych za kierownicą bolidu F1 - abyśmy mogli dokonać znaczącego postępu w naszym rozwoju. Mając to na uwadze spodziewam się lepszych osiągnięć od naszego zespołu na przestrzeni kilku następnych wyścigów", dodał Kolles.

Dyrektor zarządzający zespołem Mild Seven Renault F1, Flavio Briatore: "Staraliśmy się o zapewnienie Franckowi szansy na zademonstrowanie jego niewątpliwych umiejętności podczas weekendu wyścigowego i jest to dla niego dobry krok na przód, gdyż podczas piątkowych treningów będzie miał możliwość przetestowania bolidu w reprezentatywnych warunkach. Cieszę się, że możemy pomóc Alexowi Shnaiderowi i ekipie Jordana, która będzie otrzymywała cenne informacje od szybkiego i sprawdzonego kierowcy testowego F1, zdobywającego doświadczenie w czołowej stajni".

Źródło: F1Jordan.com, F1Racing.net