Manor zapewnił sobie dostawy silników Ferrari

Ekipa uczyniła kolejny krok przybliżający ją do powrotu do stawki Formuły 1
20.02.1516:20
Mateusz Szymkiewicz
2054wyświetlenia

Zespół Manor wykonał kolejny krok ku przystąpieniu do mistrzostw w sezonie 2015, zapewniając sobie dostawy silników Ferrari.

Ekipa, która w poprzednich latach startowała w Formule 1 pod nazwą Marussia, znalazła nowego inwestora, który uiścił opłatę licencyjną i obecnie poczyna kolejne kroki przybliżające zespół do powrotu do stawki. Teraz jak potwierdził szef Ferrari - Maurizio Arrivabene, ekipa zapewniła sobie dostawy jednostek napędowych w specyfikacji z zeszłego roku.

Powiedzieliśmy im wczoraj, że zamierzamy dostarczać jednostkę w specyfikacji z sezonu 2014. W tym momencie nie mamy nic więcej do dodania - oznajmił Włoch.

Z kolei jak podaje Autosport, Manor obecnie pracuje nad dostosowaniem ubiegłorocznego podwozia do obecnych przepisów. Zespół chce w ten sposób powrócić do stawki podczas jednego z pierwszych wyścigów sezonu, by zapewnić sobie aktywność zgłoszenia oraz nagrodę finansową za dziewiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Jak możemy przeczytać w dalszej części raportu, zespół planuje wystawienie całkowicie nowego modelu w dalszej części zmagań.

KOMENTARZE

3
RY2N
20.02.2015 04:46
[quote="Pavlos Le Paul"]brak testów raczej na pewno będzie dla nich problemem.[/quote] z tym bym dyskutował... tzn wydaje się, że spośród wszystkich zespołów akurat dla nich końcowy wynik w klasyfikacji konstruktorów najmniej zależy od testów
kibic sribic
20.02.2015 04:33
@Pavlos Le Paul Będą się starać tak bardzo, jak to możliwe i o ile zmodyfikowany bolid będzie wolny, o tyle nówka powinna dać sobie radę.
Pavlos Le Paul
20.02.2015 04:02
Jakoś nadal jestem co do ich startu sceptyczny, choć widać że bardzo im zależy, jednakże brak testów raczej na pewno będzie dla nich problemem.