Horner: Vettel przejdzie do Ferrari

Szef Red Bulla jest przekonany, iż Niemiec obierze ten kierunek
04.10.1404:20
Mateusz Szymkiewicz
2876wyświetlenia

Szef Red Bulla - Christian Horner, potwierdził, że Sebastian Vettel zostanie kierowcą Ferrari.

Niemiec po sześciu latach współpracy, wygraniu 38 wyścigów, zdobyciu 44 pole position i czterech tytułów mistrza świata, podjął decyzję o odejściu z zespołu Red Bull Racing. Wielce prawdopodobne jest, iż 27-latek przejdzie do ekipy Ferrari, z którą jest już łączony od kilku lat. Ponadto w rozmowie z dziennikarzami, szef Red Bulla potwierdził, iż Vettel jest na prostej drodze do dołączenia do włoskiej ekipy.

Poinformował nas o tym ostatniej nocy. Oczywiście miał ku temu powody - odpowiedział Christian Horner na pytanie, kiedy Sebastian Vettel poinformował go o odejściu z zespołu. Nie uważam, by podjęcie takiej decyzji było dla niego łatwe. On jest bardzo emocjonalnie z nami związany. Zawsze będzie wielką częścią tego, co udało nam się osiągnąć.

On zostanie kierowcą Ferrari. Pojawiła się tam luka. Otworzyło się okno, a on uznał, że to właściwy czas na przejście. To jego decyzja. Był wokół wystarczająco długo, by wiedzieć czego chce. Jest odpowiedzialny za swoje decyzje i sam je podejmuje, szanujemy to.

KOMENTARZE

10
derwisz
05.10.2014 12:14
@rocque Odnośnie programu juniorskiego wszystko się zgadza :)
rocque
04.10.2014 05:02
@derwisz [quote]Jakoś nie widać, żeby RBR zależało na zatrzymaniu VET. Odetchnęli ulgą ze nie muszą się z nim męczyć do końca kontraktu.[/quote] Spójrz jaki mają zapchany program juniorski. Kwiat, Sainz jr, Verstappen. Trzech bardzo młodych i utalentowanych kierowców i wszyscy w 2 lata wrzuceni do F1. Dwaj ostatni pewnie z 3 lata w STR mogą posiedzieć, aczkolwiek jeśli ktoś z góry (RBR) nie zmieni teamu to zacznie robić się ciasno. Z Vettelem już osiągnęli co mieli osiągnąć i nie będą po nim płakać, bo mają całą masę ludzi na jego miejsce. @MiCrOnPL [quote]nie mogę doczekać jak zobaczę na torze Alonso w barwach RBR[/quote] Zmartwię Cię - nigdy nie zobaczysz.
LH44fan
04.10.2014 03:45
[quote]będzie co najwyżej "równo" traktowany, więc będzie się musiał trochę dostosować do nowej rzeczywistości.[/quote] Już się dostosował, przecież jeżdżą z Ricciardo na równych warunkach. Jeśli Vettel miałby jeździć z Alonso w jednym teamie, to na prawdę brawa dla Seba za odwagę, bo Ferdek go zmiecie z powierzchni ziemi, bardziej niż obecnie robi to z Raikkonenem.
MiCrOnPL
04.10.2014 10:27
ja tam się nie mogę doczekać jak zobaczę na torze Alonso w barwach RBR a Vettela w bolidzie Ferrari :)
derwisz
04.10.2014 10:07
Jakoś nie widać, żeby RBR zależało na zatrzymaniu VET. Odetchnęli ulgą ze nie muszą się z nim męczyć do końca kontraktu. Przygotować samochód dla Vettela okazało sie w tym sezonie wyzwaniem ponad siły, jak pomyśleli że w przyszłym czekałoby ich to samo to przy pierwszej lepszej okazji dali mu krzyżyk i błogosławieństwo na drogę.
RY2N
04.10.2014 09:20
[quote="Sgt Pepper"]Co takiego wniesie do Ferrari Vettel, czego nie mógł wnieść Alonso ?[/quote] Przychodzą mi do głowy 2 możliwości: a) może Vetel jest tańszy i Ferrari będzie mogło więcej przeznaczyć na rozwój bolidu? b) może Vettel jest mniej konfliktowy (?) i być może wcześniej wielu genialnych inżynierów/konstruktorów odmawiało przejścia do Ferrari dopóki był tam despotyczny duet Montezemolo-Alonso (a wiadomo od dawna, że Ferrari musi wzmonić swą wiedzę w obszarze aerodynamiki i odzyskiwania/groamdzenia energii el.)
mateuszKM
04.10.2014 06:39
Tak się napinacie i udajecie, że wiecie więcej niż włodarze Ferrari, którzy może dostrzegają w Vet coś więcej niż jego przeciwnicy. IMO wielka odwaga ze strony Vet (o ile rzeczywiście to jego osobista decyzja, a nie konieczność dla dobra rozwoju programu juniorskiego) bo przechodzi do teamu, który ostatnimi czasy za bardzo pozbierać się nie może i opuszcza team, w którym jednak miał coś do powiedzenia. W Ferrari, czy to z Rai (o ile odejście ALo jest pewne), czy gdyby jednak się okazało, że z Ferdkiem, będzie co najwyżej "równo" traktowany, więc będzie się musiał trochę dostosować do nowej rzeczywistości.
MPOWER
04.10.2014 06:28
@Sgt Pepper Zobaczysz. To będzie wielka niespodzianka :)
zoolwik
04.10.2014 06:18
Z mojego punktu widzenia vettel w ferrari to jest profanacja. Ale z drugiej strony ciesze sie, ze teraz on zacznie tulaczke po swiecie w poszukiwaniu najlepszego bolidu tak jak to musieli robic inni kierowcy jak chociazby Alonso.
Sgt Pepper
04.10.2014 06:16
Wreszcie będę miał powód by nie lubić Ferrari. Co takiego wniesie do Ferrari Vettel, czego nie mógł wnieść Alonso ? Nie wiem.