Kwiat podpisał z Red Bullem dwuletnią umowę?

M.in. rosyjskie media podają, iż koncern jest niezadowolony z niestabilnej formy Pierre'a Gasly
06.10.1613:49
Mateusz Szymkiewicz
1184wyświetlenia


Pojawiły się informacje, jakoby Daniił Kwiat zabezpieczył swoją przyszłość w obozie Red Bulla, podpisując nową umowę.

Po degradacji z zespołu Red Bull Racing do Toro Rosso, a także załamaniu formy, dalsza przyszłość 22-latka w Formule 1 stanęła pod sporym znakiem zapytania i spekulowano, że jeszcze w tym roku kierowca może utracić swoją posadę. Mimo to jak podają Guiamotor, a także rosyjskie agencje prasowe Tass i Ria Novosti, Kwiat podpisał z austriackim koncernem nowy kontrakt ważny do końca 2018 roku.

Według doniesień, Red Bull jest niezadowolony z niestabilnej formy Pierre'a Gasly, który na rundę przed końcem sezonu GP2 jest wiceliderem klasyfikacji i istnieje prawdopodobieństwo, iż nie otrzyma angażu na przyszły rok w Toro Rosso. Nie jest również jasne, czy rzekoma dwuletnia umowa Kwiata gwarantuje mu przez cały ten okres posadę w Formule 1.

Jak przyznał szef Toro Rosso - Franz Tost, forma Kwiata w drugiej połowie sezonu jest dla niego satysfakcjonująca i cieszy go deklaracja, iż starty w Formule 1 ponownie sprawiają kierowcy radość. Pokazał bardzo dobre osiągi i świetnie jest usłyszeć, że nadal kocha Formułę 1. Daniił jest bardzo utalentowanym kierowcą, lecz stracił nieco swoje osiągi w ostatnich miesiącach, ale na szczęście wrócił do formy. Mam nadzieję, że podczas reszty sezonu dalej będzie miał dobre wyścigi i pokaże swój talent oraz potencjał, a potem zobaczymy co wydarzy się w przyszłości - powiedział Austriak.