Ericsson spodziewa się zostać w Sauberze na sezon 2017

Mniej pewny swojej przyszłości jest aktualny partner Szweda - Felipe Nasr
06.10.1613:30
Mateusz Szymkiewicz
523wyświetlenia


Marcus Ericsson ujawnił, że jest bardzo prawdopodobne, iż pozostanie w ekipie Sauber na sezon 2017.

Szwed przed kilkoma tygodniami przyznał, że jest w rozmowach między innymi z Force India oraz Williamsem, jednakże stajnia z Silverstone ma już skompletowany skład kierowców, natomiast w przypadku ekipy z Grove wszystko wskazuje na to, iż zdecyduje się zakontraktować Valtteriego Bottasa oraz Lance'a Strolla.

Teraz Ericsson potwierdził na torze Suzuka, iż koncentruje się na zabezpieczeniu swojej przyszłości w Sauberze, chcąc tym samym zostać w ekipie już na trzeci sezon. Będąc szczerym, to wygląda to wszystko, iż zostaję w Sauberze. Jestem tu już prawie drugi sezon i podoba mi się to miejsce. Teraz sam zespół wygląda już lepiej, pewne sprawy idą we właściwym kierunku, więc możliwość pozostania jest dla mnie znacznie bardziej atrakcyjna. Musimy trochę poczekać nim będę całkowicie pewny przyszłości, ale ten scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.

26-latek dodał, że w przyszłym sezonie chce dostać bolid zdolny do walki w środku stawki, ponieważ chce zaprezentować swoje umiejętności czołowym ekipom. Jestem w F1 od prawie trzech sezonów i muszę mieć pakiet, w którym naprawdę zaprezentuję co potrafię, by móc trafić do czołówki. Nie mogę sobie pozwolić na to, by kolejny rok spędzić na samym końcu. Muszę być w przyszłym roku w zespole środka stawki, by regularnie pojawiać się w pierwszej dziesiątce i pokazać moje możliwości jako kierowca. Czuję, iż naprawdę się rozwinąłem i chcę to każdemu zaprezentować.

Partner Ericssona - Felipe Nasr, przyznał, iż jest mniej pewny swojej przyszłości w Formule 1, lecz potwierdził, że także interesuje go pozostanie w Sauberze. Widzę jak ten zespół rośnie, a także wiele pozytywnych rzeczy, które wokół niego się dzieją, jak spora liczba nowych osób, a to nie koniec. Wykonano tu naprawdę spory krok. Widzę jak funkcjonuje ten zespół od tyłu i rozwój nowego bolidu całkowicie różni się od tego, co było w tym roku. Fundamenty pod przyszły rok idą we właściwym kierunku. To atrakcyjne miejsce. Jesteśmy w innej pozycji niż na początku sezonu. Od momentu przyjścia nowego właściciela wiele się zmieniło, a to bardzo pozytywne - powiedział Brazylijczyk.