Horner: Rosberg znajduje się w komfortowej sytuacji

Zdaniem szefa RBR Lewis Hamilton ma obecnie bardzo ograniczone pole manewru.
26.10.1610:05
Nataniel Piórkowski
1261wyświetlenia


Zdaniem Christiana Hornera Nico Rosberg znajduje się w komfortowej sytuacji przed trzema ostatnimi wyścigami sezonu. Szef Red Bull Racing podkreśla jednak, że kwestię walki o mistrzowski tytuł wciąż trzeba traktować jako daleką od rozstrzygnięcia.

Pomimo przegrania z Lewisem Hamiltonem rywalizacji o zwycięstwo w Grand Prix Stanów Zjednoczonych, Niemiec w dalszym ciągu plasuje się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej, dysponując solidną, 25-punktową przewagą. Zdaniem Hornera w obecnej sytuacji Rosberg może przegrać tytuł wyłącznie przez ewentualne własne błędy lub niefortunne awarie bolidu.

Nico może przegrać tytuł wyłącznie na własne życzenie, czyż nie? Jeśli w trzech kolejnych wyścigach dojedzie do mety na drugich miejscach, to Lewisowi najzwyczajniej zabraknie czasu. Nadal może jednak zdarzyć się wiele rzeczy. Wystarczy przebita opona, awaria bolidu... Lewis odnosi zwycięstwo i nagle różnica między nimi wynosi tylko jeden punkt - analizował Horner sytuacje w klasyfikacji generalnej

Brytyjczyk uważa, że przed decydującymi eliminacjami w łatwiejszej sytuacji znajduje się Hamilton, który nie ma wyboru i musi celować wyłącznie w walkę o wygrane: Dla Lewisa sprawa jest jasna - dla niego te wyścigi są jak trzy finałowe mecze w grze o Puchar Anglii. Musi wygrać trzy wyścigi, bo nie może kontrolować tego, co stanie się z drugim bolidem, w którym zasiada jego bezpośredni rywal.

KOMENTARZE

1
derwisz
26.10.2016 03:46
Ciężko będzie Lewisowi odrobić straty. Rosberg prawdopodobnie będzie się wystrzegał jakiekolwiek ryzyka, przypilnuje 2 miejsca w każdym wyścigu. Hamilton oprócz perfekcyjnej jazdy potrzebuje chyba jeszcze daru losu czyli zmniejszenia niekorzystnego współczynnika pecha jaki ma w tym sezonie w stosunku do Rosberga lub musi liczyć na błędy rywala popełniane pod presją. Niestety już nie wszystko tylko i wyłącznie w rekach HAM-a. Musi liczyć na innych lub na dary losu.