Massa: Bolid z Grand Prix Brazylii pozostanie w moim posiadaniu

Brazylijczyk otrzymał egzemplarz FW38 jako prezent od Williamsa na koniec przygody z F1
22.01.1711:18
Mateusz Szymkiewicz
1544wyświetlenia


Felipe Massa potwierdził, że zachowa bolid FW38 z Grand Prix Brazylii, który otrzymał w prezencie od Williamsa na zakończenie przygody z Formułą 1.

35-latek początkowo miał pożegnać się z Królową Sportów Motorowych po sezonie 2016, lecz po odejściu Valtteriego Bottasa do Mercedesa, ekipa Williams potrzebowała doświadczonego kierowcy i namówiła Felipe Massę, by pozostał na kolejny rok w Formule 1. Jak zdradził Brazylijczyk, podczas podpisywania umowy z zespołem zastrzegł sobie zachowanie pożegnalnego prezentu.

Jest mój - powiedział Felipe Massa, zapytany o kwestię bolidu FW38 z Grand Prix Brazylii. Widziałem go dwa dni temu w fabryce, posiada na boku moje imię. To co się wydarzyło podczas dwóch ostatnich wyścigów, a szczególnie w Brazylii, było dla mnie niesamowitym przeżyciem. Mimo, że wszystko się zmieniło, serce kazało mi kontynuować. Podążyłem za jego głosem. To była niespodzianka, kiedy Claire zadzwoniła do mnie i zapytała się, czy mogę odroczyć decyzję o odejściu. Definitywnie jestem gotowy i zmotywowany. Z pewnością nie zamierzałem rezygnować z wyścigów, rozglądałem się po innych kategoriach, gdy nagle wszystko uległo zmianie. Nie czuję się staro i jestem gotowy na powrót.

KOMENTARZE

2
Zomo
22.01.2017 12:18
W Formule 1 tak jak w zyciu za dwa rodzaje ludzi - jedni robia cos bo musza inni robia bo to kochaja. Massa sciga sie bo to kocha, po odejsciu z F1 poszedl by pewnie scigac sie gdzie indziej - w przeciwienstwie do np. Rosberga ktoremu zalezalo tylko na tytule i teraz zamierza zajac sie czyms innym.
fitipaldi666
22.01.2017 10:57
Czyli się wykłócił , skoro dopiero teraz to mówi.