Alonso może być w tym sezonie nieoficjalnym rezerwowym McLarena

Hiszpan pozostaje związany ze stajnią z Woking ze względu na projekt startu w Indy 500.
15.02.1910:46
Nataniel Piórkowski
1504wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso może pełnić w tym roku obowiązki rezerwowego kierowcy McLarena.

Sugestią taką podzielił się dyrektor generalny zespołu - Zak Brown.

Fernando wciąż jest częścią naszego zespołu ze względu na projekt startu w Indy 500. Gil [de Ferran, dyrektor sportowy] odpowiada za plany związane z naszymi zawodnikami. Mamy pewne opcje i kierunki na wypadek, gdyby zaszła konieczność skorzystania z rezerwowego kierowcy.

Może się okazać, że nie ogłosimy nazwiska kierowcy rezerwowego, ale sądzę, że są kierowcy, którzy jeśli zajdzie taka potrzeba, mogą odgrywać tę rolę - uspokajał dziennikarzy.

Amerykanin nie mógł mieć na myśli testowego kierowcy McLarena - Sergio Sette Camary, który jest związany z McLarenem przez sponsoring koncernu Petrobras. Brazylijczyk, który obecnie ściga się w F2, nie posiada punktów uprawniających go do otrzymania superlicencji.

Sam Sette Camara zaznacza, że w tym roku zamierza koncentrować się wyłącznie na F2. Moim zdaniem to właśnie od F2 będzie zależeć moja przyszłość, nie od mojej pracy jako kierowca testowy.

Brown zaznacza, że dzięki nowemu bolidowi MCL34 McLaren rozpocznie realizację planu stopniowego powrotu do walki w ścisłej czołówce. Dokonujemy odbudowy, ale zajmie ona trochę czasu.