Kubica: Bolid Williamsa jest wolny i ciężko się prowadzi

Polak podkreśla jednak: "Zawsze trzeba próbować dawać z siebie maksimum. To cel na jutro".
15.03.1910:01
Nataniel Piórkowski
5795wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica nie ukrywa, że bolid Williamsa jest wolny i ciężko się prowadzi. Deklaruje jednak, że postara się wycisnąć z niego maksimum możliwości.

Kierowcy Williamsa kończyli oba treningi na dwóch ostatnich pozycjach w tabeli. W pierwszym lepszym rezultatem popisał się Kubica, w drugim Russell.

O poranku Polak stracił do najszybszego Lewisa Hamiltona nieco ponad cztery sekundy, a do najbliższego rywala z konkurencyjnego zespołu - Lando Norrisa z McLarena niemal dwie.

Niestety odczucia były ograniczone ze względu na problemy, z jakimi przyszło nam się mierzyć. Szczególnie w drugim treningu, z powodu pewnych uszkodzeń bolidu.

Próbowaliśmy się z nimi uporać, ale niestety nie mamy wystarczającego zapasu części zamiennych. Nie pozostało nam nic innego, jak wycisnąć maksimum z tego, co było pod ręką.

Bolid ciężko się prowadzi, a z uszkodzeniami jest jeszcze gorzej - przyznał otwarcie krakowianin.

Tak czy owak dobrze jest tutaj być. Wiem, że może to brzmi dziwnie, bo normalnie gdy jedzie się wolnym tempem, to trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywne aspekty. Sądzę jednak, że zawsze trzeba próbować dawać z siebie maksimum, korzystając z tego, co ma się do dyspozycji. Taki będzie cel na jutro.