Kubica: Jeśli w Chinach będzie lepiej, to tylko dzięki warunkom

Polak nie wie, czy Williams przygotował na GP Chin nowe części.
11.04.1909:28
Nataniel Piórkowski
2735wyświetlenia


Robert Kubica stwierdził, że jeśli Williams zaprezentuje w Chinach bardziej konkurencyjną formę, to będzie to miało związek wyłącznie z warunkami na torze, a nie z bolidem.

W Australii i Bahrajnie kierowcy stajni z Grove tracili ponad sekundę do najbliższych rywali. Kubica dał jasno do zrozumienia, że jeśli w Chinach będzie inaczej, to powodów tego należy upatrywać nie w rozwoju bolidu, ale warunkach panujących na torze.

Pierwsze trzy tory w kalendarzu bardzo różnią się między sobą. Australia nie jest permanentnym torem, a w Bahrajnie mamy do czynienia z wysokimi obciążeniami tylnych opon.

Myślę, że Szanghaj jest lekko zbliżony do Australii, ale z drugiej strony mamy tu bardzo długą prostą, która komplikuje przygotowanie ustawień, poprzez dobranie poziomu docisku, oporów aerodynamicznych i temperatury. Prognozy zapowiadają chłodny weekend. Zobaczymy, jak w tych warunkach poradzi sobie nasz bolid.

Będę jednak zaskoczony, gdyby okazało się, że jest tu zdecydowanie inaczej. Mam nadzieję, że będziemy w innej formie, ale jeśli okaże się ona lepsza, to tylko ze względu na warunki, a nie inne rzeczy. Zobaczymy - cel pozostaje bez zmian. Postaramy się o jak najlepszy wynik z tym co mamy do dyspozycji.

Kubica dodał, że bolid z jakiego korzystał w Bahrajnie był dokładnie tym samym, z którego korzystał w trakcie weekendu w Australii. W Melbourne Kubica uszkodził podłogę, ale na torze Sakhir nie otrzymał nowej lecz tylko naprawioną, ze względu na opóźnienia zespołu w produkcji części.

Polak dodał, że nie wie, czy w Chinach Williams będzie dysponował nowymi elementami bolidu.