Le Journal de Montreal: Latifi może zastąpić Kubicę w Williamsie

Kanadyjska publikacja uważa, że do zmiany może dojść przed końcem sezonu.
11.05.1910:52
Mateusz Szymkiewicz
2794wyświetlenia
Embed from Getty Images

Le Journal de Montreal podaje, że zespół Williams może zakończyć współpracę z Robertem Kubicą jeszcze przed końcem sezonu 2019.

Polak powrócił w tym roku do startów w Formule 1 po ośmioletniej przerwie spowodowanej wypadkiem w rajdzie Ronde di Andora. Mimo to współpraca z ekipą Williams nie przebiega dla Kubicy tak gładko jak można było się spodziewać. Kierowca zwraca uwagę na duże problemy z modelem FW42, który ma m.in. zupełnie inaczej reagować na ustawienia niż bolid partnera.

Po czterech Grand Prix tego sezonu bilans wewnętrznego pojedynku w Williamsie układa się na korzyść George Russella, który wygrał z Kubicą wszystkie czasówki, a także ukończył przed nim każdy wyścig. Według Le Journal de Montreal, problemy 34-latka mogą otworzyć drogę do debiutu w F1 trzeciemu kierowcy stajni z Grove - Nicholasowi Latifiemu.

Według naszych informacji, w brytyjskim zespole nadszedł czas na kluczowe decyzje. Kubica posiada klauzulę w swoim kontrakcie, która umożliwia zastąpienie go w trakcie sezonu - podaje kanadyjska publikacja.

Latifi, który dysponuje wsparciem swojego ojca miliardera - Michaela, aktualnie startuje w Formule 2, gdzie po czterech wyścigach zajmuje pozycję lidera klasyfikacji.