Tost: Albon jest pozytywną niespodzianką sezonu 2019

Szef STR chwali swego kierowcę za formę na torze i umiejętność przekazywania informacji.
12.05.1909:33
Nataniel Piórkowski
250wyświetlenia


Franz Tost sądzi, że Alex Albon jest jedną z największych pozytywnych niespodzianek sezonu 2019.

Albon dołączył do Toro Rosso po wywalczeniu trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Formuły 2. Kierowca z Tajlandii miał już podpisaną umowę gwarantującą mu przejście do Formuły E i starty dla teamu Nissana, ale w listopadzie ubiegłego roku otrzymał ofertę dołączenia do juniorskiej ekipy Red Bulla.

Rozmowy nad unieważnieniem kontraktu zakończyły się sukcesem, a Albon został zespołowym partnerem Daniiła Kwiata. W czterech pierwszych wyścigach sezonu 2019 23-latek wywalczył trzy punkty. Złożyły się na nie dziewiąte miejsce w Grand Prix Bahrajnu i dziesiąta lokata dowieziona do mety w Grand Prix Chin.

Poproszony o ocenę formy Albona, szef Toro Rosso - Franz Tost, powiedział: Alex jest pozytywnym zaskoczeniem. Wiecie, gdy młody i niedoświadczony kierowca awansuje do Formuły 1 zawsze pojawia się znak zapytania, ale w tym konkretnym przypadku już podczas zimowych testów powiedziałem tutaj, że Alex może stać się największą niespodzianką w tym sezonie.

Wykonuje bardzo dobrą pracę. Przekazuje cenne informacje zwrotne, dobre opinie na temat aerodynamiki i mechaniki. Ma także wyczucie ogumienia i rozumie pracę mieszanek, dzięki czemu może wykorzystywać je w maksymalny sposób. Cieszę się, że mamy go w naszym zespole.