Abiteboul: Renault nie będzie w stanie pokonać czołówki do 2021 roku

Francuski producent upatruje swej szansy w limitach budżetowych.
12.05.1910:58
Mateusz Szymkiewicz
635wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul przyznał, że Renault nie spodziewa się zwycięstw w sezonach 2019 oraz 2020.

Francuski producent mimo zapowiedzi o stopniowej poprawie formy, w tym roku dalej znajduje się w środku stawki. Ponadto model R.S.19 prezentuje słabsze osiągi od klienckiego McLarena. Po czterech Grand Prix stajnia z Enstone zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 12 punktów.

Szef Renault - Cyril Abiteboul, zapytany czy jest zaskoczony dobrą formą McLarena, odpowiedział: Nie, wygląda to normalnie. Gdybyśmy nie mieli problemów, nasza sytuacja w środku stawki wyglądałaby lepiej i nikt nie zadawałby takich pytań. Musimy wykonywać naszą pracę lepiej. Należy eliminować błędy oraz problemy z zawodnością, ponieważ nasz poziom konkurencyjności nie jest odpowiedni, choć potrafimy go zaakceptować.

Francuz przyznał, że zespół obecnie bardziej koncentruje się na sezonie 2021, który ma przynieść wielkie zmiany organizacyjne oraz w regulaminie technicznym. W tej chwili mamy wiele różnic pod względem zasobów. To nie jest nasz plan lub cel [walka o wygrane do 2020 roku]. Znamy na tyle dobrze Formułę 1, że mamy długoterminowy plan i nasza szansa na walkę o zwycięstwa nadejdzie w sezonie 2021. Nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy. Kontynuujemy nasze postępy w 2019 oraz 2020 roku, choć porzucimy w pewnym momencie rozwój, chcąc wycisnąć jak najwięcej z regulacji na sezon 2021. Już teraz pewne grupy w Viry oraz Enstone koncentrują się na tym.