Wolff liczy się z odejściem Hamiltona do Ferrari

Austriak ujawnił również, że jest otwarty na przenosiny Vettela do Mercedesa.
12.05.1911:12
Mateusz Szymkiewicz
1487wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Mercedesa - Toto Wolff, przyznał, że liczy się z odejściem Lewisa Hamiltona do Ferrari w niedalekiej przyszłości.

Brytyjczyk posiada kontrakt ze stajnią z Brackley do końca 2020 roku. Jak zdradził Toto Wolff, w trakcie negocjacji z kierowcą pojawił się wątek Ferrari. Austriak uważa, iż nie można wykluczyć scenariusza z odejściem Hamiltona do stajni z Maranello, ze względu na jej legendarny status.

Rozmawialiśmy o tym otwarcie w ubiegłym roku podczas podpisywania kontraktu - powiedział Toto Wolff. Ferrari to najbardziej prestiżowa marka w F1 i każdy kierowca marzy o wygraniu mistrzostw z nimi. Doskonale to rozumiem. Z drugiej strony Mercedes ma świetną historię i udało nam się odbudować dawny blask, z czego Lewis jest dumny. Nikt nie zna przyszłości. Osobiście mam nadzieję, że zakończy on z nami karierę wygrywając więcej tytułów. Mam jednak świadomość, że każdy marzy o czerwonym kombinezonie.

47-latek dodał, że nie może wykluczyć zamiany kierowców między Mercedesem a Ferrari, odnosząc się do Sebastiana Vettela. Jesteśmy przyjaciółmi z rodziną Vettela. Mam wielki szacunek do Sebastiana jako kierowcy oraz osoby. Kto wie co przyniesie przyszłość. Jesteśmy niemiecką firmą, a rynek niemiecki jest naszym domem. Na pewnym etapie będziemy musieli podjąć decyzję o umieszczeniu jak najlepszego kierowcy w naszym bolidzie w F1. Nie będzie żadnych kompromisów. Gdyby kierowca z Niemiec na tym poziomie był dla nas dostępny, byłoby to miłe.