Webber: Verstappen jeszcze nie osiągnął poziomu Hamiltona

Według 44-latka, Holender musi się jeszcze poprawić w wyścigach.
21.12.2010:18
Maciej Wróbel
1909wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były kierowca Red Bulla, Mark Webber uważa, że Max Verstappen wciąż nie znalazł się na tym samym poziomie, co Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton w sezonie 2020 zaliczył kolejne znakomite mistrzostwa, w których odniósł 11 zwycięstw w szesnastu startach. Jednym z nielicznych kierowców, którzy byli w stanie okazjonalnie nawiązywać z nim walkę, był kierowca Red Bulla, Max Verstappen. Holender zdołał odnieść dwa zwycięstwa, a w końcowym rozrachunku przegrał wicemistrzostwo z Valtterim Bottasem o zaledwie 9 punktów.

Zdaniem Marka Webbera, który ścigał się w zespole z Milton Keynes w latach 2007-2013, Verstappenowi jeszcze nieco do Brytyjczyka. On znajduje się w końcowej fazie doskonalenia swojego rzemiosła, jeśli tak to mogę ująć - powiedział Webber w rozmowie z holenderskim Formule 1.

Czy jest już na poziomie Lewisa w soboty? Tak. A czy jest na poziomie Lewisa w niedziele? Nie, nie jest. Ale to normalne. Nie wygrywasz pięciu tytułów w swoich pierwszych pięciu latach w Formule 1. Nigdy nikomu się to nie udało - dodał Webber.