Sainz: Przykład Ericssona pokazuje, że F1 potrzebuje zmian

Szwed rywalizuje w IndyCar, gdzie w ostatni weekend dojechał na drugim miejscu.
07.06.1915:59
Mateusz Szymkiewicz
1797wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz uważa, że dobra postawa Marcusa Ericssona w IndyCar pokazuje, iż Formuła 1 potrzebuje poważnych zmian.

Szwed rywalizował w F1 w latach 2014-2018 jako kierowca Caterhama oraz Saubera. Kierowca większość kariery spędził na końcu stawki, choć w dwóch sezonach dysponował bolidami zdolnymi do walki w środku stawki.

Po utracie posady w Formule 1, Ericsson zdecydował się przenieść do IndyCar. W ostatni weekend 28-latek dojechał na torze w Detroit na drugim miejscu. Zdaniem Carlosa Sainza z McLarena, dobra postawa Szweda za oceanem jest sygnałem do zmian dla F1.

Możemy zobaczyć, że Marcus zmienił serię i od razu demonstruje świetne osiągi oraz walczy o zwycięstwa lub podia. Kiedy jednak patrzysz na siebie zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś w stanie wskoczyć wyżej niż na siódme miejsce - powiedział Hiszpan. Nie martwię się tym zbytnio, ponieważ to dopiero mój piąty sezon w Formule 1. Mimo to pomyślcie o Perezie lub Hulkenbergu, którzy są tutaj od lat. Moim zdaniem to jest nie do zaakceptowania. Musimy coś zmienić. Kierowcy ze środka stawki nie będą czekali wiecznie, dojeżdżając do mety na siódmym miejscu.