Media coraz głośniej spekulują na temat odejścia Vettela z F1

Ich zdaniem, czterokrotnemu mistrzowi świata brakuje motywacji do dalszych startów.
23.06.1911:10
Mateusz Szymkiewicz
1800wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zagraniczne media coraz głośniej spekulują na temat dalszej przyszłości Sebastiana Vettela w Formule 1.

Po weekendzie Grand Prix w Monako pojawiły się informacje, jakoby Niemiec rozważał przerwanie startów w Królowej Sportów Motorowych w wieku zaledwie 32 lat. Vettel ma być rozczarowany brakiem perspektyw na odniesienie sukcesu z Ferrari oraz obecnym stanem Formuły 1.

Podczas ostatniego wyścigu w Kanadzie kierowca z Heppenheim utracił zwycięstwo na rzecz Lewisa Hamiltona. Za niebezpieczny powrót na tor Vettel otrzymał dodatkowe pięć sekund, od czego Ferrari postanowiło się odwołać. Mimo to FIA postanowiła odrzucić wniosek włoskiego zespołu, co skomentował Niemiec: Co teraz powinienem zrobić? Wycofać się. Przynajmniej nie miałbym już więcej takich problemów.

Słowa Vettela zostały odczytane jako żart, lecz zagraniczne publikacje po raz kolejny podjęły temat możliwości odejścia kierowcy z Formuły 1 już po sezonie 2019. Jeżeli Lewis Hamilton pozostanie zmotywowany, czekają go kolejne cztery lub pięć sezonów startów. W przeciwieństwie do Vettela - uważa Kolner Express.

Włoskie Corriere della Sera dodaje: Niemiec nie ukrywa już dłużej swojego dyskomfortu, który dotyczy powtarzających się trudności, jakim musi stawiać czoła. Plotki dotyczące jego odejścia z F1 pod koniec sezonu wzmagają się.

Zdaniem Christiana Hornera, który współpracował z Sebastianem Vettelem przez pięć lat w Red Bull Racing, coraz większa presja zaczyna być widoczna na 31-latku. Z nami Sebastian był jak metronom, kiedy tylko prowadził w wyścigu. Aktualnie znajduje się pod większą presją, ponieważ niesie nadzieję w Ferrari, które jest gorącym środowiskiem.

Z opinią Brytyjczyka zgadza się Helmut Marko, który stwierdził: Sebastian musi walczyć z Mercedesem korzystając z tępej broni, zmagając się również z problemami we własnym zespole, co nie jest przyjemne.