Wolff nie wyklucza zatrudnienia Verstappena na sezon 2020

Padok Red Bull Ringu huczy na temat rzekomych przenosin Holendra do Mercedesa.
30.06.1909:05
Mateusz Szymkiewicz
1635wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff nie wykluczył, że Max Verstappen dołączy do zespołu Mercedesa już w 2020 roku.

W padoku toru w Austrii huczą spekulacje, jakoby 21-latek mógł uruchomić klauzulę w swoim kontrakcie dotyczącą osiągów bolidu. Tym samym Verstappen miałby wolną rękę w wyborze miejsca startów na sezon 2020.

Szef Ferrari - Mattia Binotto, zdecydowanie potwierdził, że skład jego ekipy na kolejne mistrzostwa będzie ten sam. Z kolei Mercedes dysponuje tylko opcją w kontrakcie z Valtterim Bottasem, z której nie musi skorzystać.

Verstappen zapytany na Red Bull Ringu o swoją klauzulę dotyczącą osiągów, odpowiedział: Dlaczego miałbym o tym mówić?.

Toto Wolff, który stoi na czele Mercedesa, postanowił jednak nie wykluczać zatrudnienia Holendra już na sezon 2020. Nie rozmawiałem z Maksem. Chciałbym to zrobić tak jak to bywało w przeszłości, czyli najpierw dokonać oceny naszego obecnego składu oraz porozmawiać, nim dokonamy właściwych decyzji dotyczących kogoś - powiedział Austriak.

Lider Mercedesa - Lewis Hamilton, zapytany na konferencji po kwalifikacjach o perspektywę wspólnych startów z Verstappenem, stwierdził: Wydaje mi się, że zespół jest dosyć zadowolony z Valtteriego oraz mnie, więc nie wiem, czy Max jest szczególnie zainteresowany pewnymi możliwościami. Będę ścigał się z każdym - zakończył 34-latek.