Kwiat: Kubica wykonuje w tym sezonie bardzo dobrą robotę

Rosjanin odniósł się do swoich doświadczeń związanych z powrotem do F1 po dłuższej przerwie.
03.08.1918:50
Mateusz Szymkiewicz
4994wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniił Kwiat przyznał, że Robert Kubica wykonuje w tym sezonie o wiele lepszą pracę niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Polak po ośmioletniej przerwie wrócił w sezonie 2019 do startów w Formule 1. Kierowca reprezentuje pogrążonego w kryzysie sportowym Williamsa, w którym skazany jest na walkę jedynie z zespołowym partnerem - George'em Russellem. Dotychczas Brytyjczyk okazał się szybszy we wszystkich kwalifikacjach, natomiast w wyścigach Kubica dwukrotnie był z przodu, zgarniając punkt w Niemczech po karach dla Alfy Romeo.

Daniił Kwiat, który prywatnie bardzo dobrze zna się z Robertem Kubicą, w rozmowie z Wyprzedź Mnie! na Hungaroringu przyznał, że Polak wykonuje o wiele lepszą pracę niż wszyscy uważają. Reprezentant Toro Rosso odniósł się m.in. do swojej półtorarocznej przerwy w startach w Formule 1, obrazując, jak dynamicznie zmienia się sport.

Ciężko jest mi coś powiedzieć o sytuacji Roberta. Sam byłem przez półtora roku poza wyścigami i wracając tu czułem się dziwnie w kilku kwestiach - powiedział Daniił Kwiat. Trudno mi sobie wyobrazić co by było gdybym wrócił tu po ośmiu latach. Moim zdaniem wykonuje on bardzo dobrą robotę. Jego partnerem jest mistrz Formuły 2, jedno z najgorętszych nazwisk najnowszej generacji kierowców. Ciężko jest z kimś rywalizować bezpośrednio wsiadając do bolidu. Formuła 2 to też wyścigi, które są rozgrywane na tych samych obiektach.

Czasem Robert osiąga słabe wyniki i ludzie mówią «On jest słaby», ale z mojego punktu widzenia on wykonuje świetną robotę. Z każdą kolejną sesją dostrzegam, że coraz więcej udaje mu się złączyć w całość. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie otrzyma szansę i wykorzysta zebraną wiedzę. Wtedy już nie będzie żadnych wymówek, więc mam nadzieję, że zobaczymy go w następnym roku.