Giovinazzi nie obawia się o miejsce w Alfie Romeo na sezon 2020

Uważa się, że Włoch mógłby w przyszłości zwolnić miejsce dla Micka Schumachera.
01.09.1910:56
Mateusz Szymkiewicz
408wyświetlenia
Embed from Getty Images

Antonio Giovinazzi przyznał, że nie obawia się o swoje miejsce w Alfie Romeo na sezon 2020.

Włoch dołączył w tym roku do stajni z Hinwil jako etatowy kierowca. Jego zespołowym partnerem jest Kimi Raikkonen, z którym sromotnie przegrywa zespołowy pojedynek. Giovinazzi ma w swoim dorobku zaledwie jeden punkt, podczas gdy Fin skompletował ich 31.

Według informacji Auto Motor und Sport, po europejskiej części zmagań do kokpitu zajmowanego przez Giovinazziego może wskoczyć Marcus Ericsson. Mimo to La Gazzetta dello Sport jest przekonana, że przyszłość 25-latka w Alfie Romeo jest o wiele bezpieczniejsza niż się powszechnie wydaje.

Na ten moment nie zapadła żadna decyzja - powiedział Antonio Giovinazzi, zapytany o sezon 2020. Jeżeli będę jednak wykonywał dobrą robotę, nie będę miał powodów, by myśleć o tym, iż nie znajdę się za rok w Formule 1. Mój dotychczasowy bilans? Nie jestem szczególnie zadowolony ze swoich wyścigów, ale często prezentuję zbliżone tempo do Kimiego w kwalifikacjach. Zdobywając doświadczenie powinienem być coraz lepszy z każdym wyścigiem.

Nie ścigałem się przez dwa lata i nie było mi łatwo odzyskać rytm. Pojechałem w dwóch Grand Prix w 2017 roku, a w ubiegłym sezonie wziąłem udział tylko w Le Mans. Kiedy wkraczasz do Formuły 1 rywalizujesz przeciwko najlepszym. Najważniejsza jest jednak moja bazowa szybkość, która jest w porządku i na jej podstawie robię postępy.

Szef Alfy Romeo - Frederic Vasseur, potwierdził, że jest zadowolony z dotychczasowych osiągów Giovinazziego. Nie martwię się o niego. Z mojego punktu widzenia nie znajduje się pod żadną presją. Musimy pozostać spokojni oraz cierpliwi.

Pojawiają się jednak informacje, że wysokie szanse Giovinazziego na pozostanie w Alfie Romeo wynikają ze słabszych wyników Micka Schumachera w Formule 2. Niemiec prawdopodobnie zostanie na kolejny sezon w juniorskiej kategorii, by włączyć się do walki o angaż w F1 od 2021 roku. Najbardziej prawdopodobną opcją dla juniora Ferrari wydaje się być właśnie Alfa, z którą współpracował podczas testów w Bahrajnie.