Latifi zabezpieczył posadę w Williamsie na sezon 2020?

Obecny trzeci kierowca stajni z Grove miałby zastąpić Roberta Kubicę.
09.09.1914:28
Mateusz Szymkiewicz
3557wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charrel Jalving informuje, że Nicholas Latifi zabezpieczył posadę w Williamsie na sezon 2020, aktualnie zajmowaną przez Roberta Kubicę.

Polak wrócił w tym roku do startów w Formule 1 po ośmioletniej przerwie spowodowanej obrażeniami prawej ręki z wypadku w Ronde di Andora. Mimo to drugie podejście Kubicy nie przebiega pomyślnie, ze względu na duże problemy z osiągnięciem konkurencyjnej formy, a także słaby bolid Williamsa.

Po czternastu Grand Prix we wszystkich kwalifikacjach górą był George Russell, natomiast w wyścigach Kubica tylko dwukrotnie pojawił się z przodu na mecie. 34-latek zdobył jednak jedyny punkt dla zespołu, po tym, jak sklasyfikowano go na dziesiątym miejscu w Niemczech.

Według informacji Charrela Jalvinga, eksperta do spraw marketingu w sportach motorowych, Kubica straci posadę w Williamsie przed sezonem 2020. Miejsce w ekipie miał już zabezpieczyć obecny tester zespołu - Nicholas Latifi. Kanadyjczyk startuje w tym roku w Formule 2, gdzie na dwie rundy przed końcem zajmuje pozycję wicelidera. Do uzyskania superlicencji Latifi musi być minimum piąty.

Kolejna duża torba pieniędzy trafi do Williamsa, co pozwoli im na przetrwanie - powiedział Jalving, odnosząc się do lukratywnego wsparcia ojca Nicholasa, Michaela Latifiego.