Kwiat stracił dziesiąte miejsce przez karę za kolizję z Perezem

Rosjanin drugi raz z rzędu został pozbawiony punktowanej lokaty po zakończeniu wyścigu.
03.11.1922:19
Nataniel Piórkowski
1233wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniił Kwiat drugi raz z rzędu stracił punktowaną pozycję ze względu na karę nałożoną przez sędziów po zakończeniu wyścigu.

Zawodnik Toro Rosso otrzymał 5-sekundową karę czasową za doprowadzenie do kolizji z Sergio Perezem. Ze względu na nią Rosjanin spadł z dziesiątego na dwunaste miejsce.

Perez przypuszczał, że Kwiat wykorzystał sytuację na torze, powstałą po wywieszeniu żółtych flag w dwunastym zakręcie. Doszło do tego po wypadnięciu w żwirową pułapkę Kevina Magnussena.

Kwiat zbliżył się do mnie pod żółtymi flagami a później wypchnął mnie poza tor. Czy było to w porządku? Uszkodził mój bolid - powiedział kierowca Racing Point.

Gdy ujrzałem żółte flagi ograniczyłem prędkość, a on znalazł się tuż za moim tylnym skrzydłem. Krótko po tym mnie zaatakował. W piętnastym zakręcie wypchnął mnie poza tor i uderzył w mój bolid. Zostawiłem mu wystarczająco dużo miejsca, ale najwyraźniej to mu nie wystarczyło. Uszkodził przednie skrzydło, zawieszenie - wjechał we mnie po mimo tego, że zostawiłem mu miejsce.

Nie zwolnił przy żółtych flagach, od razu po tym mnie zaatakował i wjechał w mój bolid - podkreślił.

W Meksyku Kwiat został ukarany za kolizję z Nico Hulkenbergiem.