Verstappen uważa, iż coraz lepiej radzi sobie z presją

Holender podkreśla, że chciałby od samego początku sezonu walczyć o zwycięstwa.
10.12.1910:11
Nataniel Piórkowski
580wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przekonuje, że w tym sezonie lepiej radził sobie z presją.

Holender kilkukrotnie zaskakiwał dziennikarzy i fanów swoimi wypowiedziami, oskarżając Ferrari o oszustwo i otwarcie stwierdzając, że podczas kwalifikacji w Meksyku nie zwolnił widząc żółte flagi. Panuje jednak opinia, iż 22-latek zaprezentował w tym roku bardziej dojrzałe podejście.

W tym roku byłem dużo spokojniejszy przed obiektywem kamery. Więcej zen - powiedział Verstappen udzielając wywiadu Ziggo Sport.

Generalnie takie podejście sprawdza się lepiej. Nigdy nie rzucam słów w bezmyślny sposób - ojciec nigdy mi na to nie pozwalał, ale czasem po prostu trudno jest się powstrzymać od gniewu.

To coś zupełnie ludzkiego. Jeśli już jestem zły, to nauczyłem się, aby odczekać chwilę, zanim stanę przed kamerami.

Gdy byłem bardzo zły, to czasami zdarzało mi się zupełnie ignorować media. To był problem, ale już tak nie robię - zaznaczył.

Verstappen uważa, że dobrze radzi sobie z presją związaną z rywalizacją w absolutnej czołówce Formuły 1. W sumie niekoniecznie nazwałbym to teraz presją. Może pojawi się ona, kiedy zaczniemy sezon z dobrym bolidem. Wiemy, że chcemy odnieść zwycięstwo jako zespół. Póki co staramy się wejść na zwycięski poziom. Pod koniec roku zbliżyliśmy się do tego celu.