Gasly: W pełni zasłużyłem na posadę w Formule 1 na sezon 2020

Za Francuzem jest rok pełen wzlotów i upadków z Red Bullem oraz Toro Rosso.
21.12.1909:21
Mateusz Szymkiewicz
799wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly jest przekonany, że w pełni zasłużył na posadę w Alpha Tauri na sezon 2020.

Za Francuzem jest rok pełen wzlotów i upadków, który rozpoczął jako kierowca Red Bulla. Podczas zimowych testów Gasly miał dwa poważne incydenty, które zachwiały jego pewność siebie i wpłynęły na osiągi prezentowane na torze. Do letniej przerwy kierowca zdobył niemal trzy razy mniej punktów od Maksa Verstappena, przez co zdegradowano go do Toro Rosso.

W juniorskiej stajni 23-latek zdecydowanie odżył, pokonując Daniiła Kwiata oraz zdobywając drugie miejsce w Grand Prix Brazylii po świetnym występie. Jak przyznał Gasly, w całym sezonie zrobił wystarczająco dużo, by przekonać szefostwo do zatrzymania go w Formule 1 na sezon 2020.

Znam Maksa od czasów kartingu. Wiedziałem jak szybkim jest kierowcą na pojedynczym okrążeniu oraz w wyścigach - powiedział Pierre Gasly. W pierwszych dwunastu wyścigach spisywał się bardzo dobrze, jeździł na poziomie, którego się po nim spodziewałem. Przez ostatnie siedem lat zawsze byłem bardzo konkurencyjny, nie licząc sześciu miesięcy w Red Bullu. To dlatego jest to frustrujące, że nie byliśmy w stanie zrobić zmian, których potrzebowaliśmy. Uważam, że gdybyśmy chcieli, to moglibyśmy wszystko czego potrzeba, by współpraca wypaliła. Bazując na moich występach w Toro Rosso od rundy na Spa, uważam, że w pełni zasłużyłem na moją posadę.