Williams: Przystąpimy do sezonu 2020 ze zdrowym budżetem

Zespół musiał w tym roku stawić czoła utracie wielu ważnych sponsorów.
25.01.2011:09
Mateusz Szymkiewicz
1264wyświetlenia
Embed from Getty Images

Claire Williams przyznała, że jej zespół przystąpi do sezonu 2020 ze zdrowym budżetem, mimo utraty wielu ważnych sponsorów.

W porównaniu do zeszłorocznych mistrzostw stajnia z Grove nie może już liczyć na wsparcie PKN Orlen oraz koncernu Unilever, który na jej bolidach promował markę Rexona. Ponadto współpracę z Williamsem zdecydowało się zakończyć czterech mniejszych partnerów.

W ich miejsce brytyjski zespół zdołał pozyskać sponsoring Sofiny oraz Lavazza, które są powiązane z nowym kierowcą - Nicholasem Latifim. Ponadto pod koniec 2019 roku zostały sprzedane większościowe udziały w Williams Advanced Engineering.

Według Claire Williams, budżet zabezpieczony na sezon 2020 pozwoli jej ekipie podjąć próbę powrotu do konkurencyjnego poziomu osiągów. Sytuacja na rynku sponsorów jest trudna, nigdy nie była łatwa. Wszyscy o tym wiemy i nie wydaje mi się, by jakikolwiek zespół F1 poruszał się po tym rynku z łatwością. Nasz model biznesowy w dużej mierze opiera się na sponsorach. Nie było nam o nich łatwo w ostatnich dekadach, ale wciąż udało nam się zabezpieczyć zdrowy budżet, który pozwoli nam robić w tym roku to co do nas należy. Poza tym jak dobrze wiecie sprzedaliśmy większościowe udziały w Advanced Engineering, co podniesie nasz budżet. Z tego powodu nie mam obaw przed 2020 rokiem - powiedziała wiceszefowa.